Sromotna porażka Polonii, rezerwy Zawiszy liderem

Mateusz Mazur
W weekend odbyły się spotkania drugiej kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej. Polonia Bydgoszcz uległa Lechowi Rypin 1:5 (0:2), a Zawisza II Bydgoszcz pokonał rezerwy Olimpii Grudziądz 3:1 (1:0).

W drugiej ekipie Zawiszy wystąpiło kilku zawodników znanych z pierwszego zespołu: Korneliusz Sochań, Damian Ciechanowski oraz obcokrajowcy: Joshua Silva i Mica. W pierwszej połowie obie ekipy stworzyły sobie kilka sytuacji bramkowych, jednak długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. Dopiero w 44 minucie precyzyjnie z rzutu wolnego uderzył Jakub Łukowski i dał prowadzenie bydgoszczanom. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Druga odsłona rozpoczęła się bardzo dobrze dla "niebiesko-czarnych". W 55 minucie Łukowski tym razem wystąpił w roli asystenta, a piłkę głową do siatki skierował Kamil Kamiński. Nieco ponad dziesięć minut później Zawisza II podwyższył na 3:0, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Nawrocki. W 80 minucie honorowe trafienie dla Olimpii zaliczył Tomasz Kurkowski, ustalając tym samym wynik całego spotkania. Dzięki temu zwycięstwu drugi Zawisza jest samodzielnym liderem rozgrywek IV ligi kujawsko-pomorskiej.

Zawisza II Bydgoszcz - Olimpia II Grudziądz 3:1 (1:0)

Bramki dla Zawiszy II: Łukowski (44.), Kamiński (55.), Nawrocki (66.)

Zawisza II: Ługowski - Ciechanowski (80. Wlazło), Polkowski, Joshua Silva (57. Joshua Silva), Gaudyn - Łukowski, Melnyk (73. Żylski), Sochań, Mica, Kamiński (59. Nawrocki) - Born

Wyjazd do Rypina był natomiast nieudany dla bydgoskiej Polonii. Podopieczni Macieja Karabasza przegrali aż 5:1. Jedynego gola dla polonistów strzelił w 58 minucie Dawid Wrzos. Wśród gospodarzy hat-trickiem popisał się Damian Lisiecki. Po tej porażce Polonia zajmuje dopiero 15. miejsce w tabeli z jednym punktem na koncie.

Lech Rypin - Polonia Bydgoszcz 5:1 (2:0)

Bramka dla Polonii: Wrzos (58.)

Polonia: Świetlik - Dahlke, Błaszkiewicz, Sarnowski, Dusza (60. Stolarski) - Sawicki, Wolski, Januszewski (60. Onysk), Wrzos (85. Kałek), Szcześniak - Laskowski