Stal okazała się twarda

Waldemar Wojtkowiak
Nie udało się I-ligowej ekipie ze Świecia już wczoraj zapewnić sobie awansu do półfinału play off. Kolejna szansa nadarza się dzisiaj (18.00). Goście zaskoczyli rywali składem wyjściowej piątki, w której zabrakło ...

Nie udało się I-ligowej ekipie ze Świecia już wczoraj zapewnić sobie awansu do półfinału play off. Kolejna szansa nadarza się dzisiaj (18.00).

Goście zaskoczyli rywali składem wyjściowej piątki, w której zabrakło Jarosława Kalinowskiego, Adama Gołębia, Dariusza Cywińskiego i Przemysława Migały.

„Nie powinno to być niespodzianką. Mamy szeroki skład. Takie były założenia przedmeczowe, by spotkanie zacząć w takim właśnie ustawieniu” - powiedział II trener Polpaku Tadeusz Gzella.

Mecz przez wszystkie kwarty toczył się według podobnego scenariusza. Kolejne odsłony dobrze zaczynali goście, ale wraz z upływem czasu to Stal przejmowała inicjatywę na parkiecie. Polpak po raz pierwszy objął prowadzenie w 17 minucie (30:29).

Jeszcze na początku trzecich dziesięciu minut było 35:38, ale potem świetną serię zanotowali gospodarze zdobywając dziewięć „oczek” z rzędu, przy zerowym dorobku podopiecznych Aleksandra Krutikowa. Uzyskanej przewagi miejscowi nie dali już sobie wydrzeć do ostatniej syreny.