Stop smog - wybierz EKOenergię

Artykuł sponsorowany NO LIMITS ENERGY

Noszenie maseczek to obecnie nasza codzienność, chociaż jeszcze rok temu kojarzyło się wyłącznie ze smogiem. Nosiliśmy je wtedy kiedy poziom zanieczyszczenia powietrza przekraczał dopuszczalne normy. Byliśmy narażeni na niekorzystne działanie szkodliwych związków chemicznych, pyłów i mgły unoszących się w powietrzu, w okresie grzewczym. Szkodliwe cząsteczki zawieszone nad ziemią wyglądają jak chmura. Smog szczególnie pojawia się w bezwietrzne dni, kiedy ciśnienie atmosferyczne jest wysokie.

Sezon grzewczy to w Polsce szczyt zwiększonego zanieczyszczenia powietrza. Temat smogu jest intensywnie poruszany w mediach, jednak zmiany na lepsze następują bardzo powoli. Im większa będzie nasza świadomość ekologiczna tym zdrowiej będziemy żyć.

W walce o czyste powietrze możemy uzyskać wsparcie finansowe. W ramach programu ,,Czyste Powietrze'' dostępne jest atrakcyjne dofinansowanie do wymiany przestarzałego ogrzewania na nowe - ekologiczne oraz termomodernizacji domów jednorodzinnych. Dotacja ta ma na celu wyeliminowanie palenia śmieci oraz stosowania opału niskiej jakości. Efekt: poprawa jakości powietrza, którym oddychamy. Urządzenia grzewcze montowane w ramach programu ,,Czyste Powietrze'' muszą być ekologiczne, czyli kotły na paliwa stałe powinny spełniać wymogi tzw. unijnego ekoprojektu (dyrektywy ecodesign).

Tekst alternatywny

Najczęściej wybieraną formą ekologicznego ogrzewania jest KOCIOŁ NA PELLET. Piece na pellet mają wiele zalet:

  • automatyczne rozpalanie i wygaszanie palnika,
  • palnik samoczyszczący sam oczyści palnik z pozostałości po spalonym pellecie,
  • bardzo rzadko podchodzimy do pieca ( w okresie zimowym to raz na 7 do 30 dni),
  • nasza kotłownia będzie czysta i będzie pachniała świeżym drewnem.

Pellet drzewny to produkt drzewny, który powinien spalać się niemal w całości. Służy do ogrzewania budynków, ma formę granulatu oraz wysoką wartość energetyczną. Pellet to ekologiczny materiał opałowy (biomasa).

Granulat pelletowy uzyskuje się w wyniku sprasowania odpadów roślinnych pod wysokim ciśnieniem.

Do produkcji pelletu drzewnego wykorzystuje się odpadki pozostałe po produkcji elementów drzewnych różnego typu (nie wykorzystuje się całych drzew). Resztki nie mogą zawierać żadnych zanieczyszczeń.

Podczas spalania pelletu nie powstają szkodliwe substancje smolne, które zanieczyszczają powietrze. Dym jaki powstaje przy spalaniu powinien być niemalże niezauważalny, czysty, przeźroczysty, o zapachu palonego drewna. Użytkowanie tego typu paliwa przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery. Pellet klasy A1 i A2 najwyższej jakości jest dostępny na www.nole.com.pl (z dowozem do domu do 100 km od Bydgoszczy).

Istnieje również możliwość modernizacji posiadanego kotła. Modernizacja kotłów i pieców jest wykonywana w piecach, w których można zamontować PALNIK PELLETOWY z automatycznym podajnikiem i automatycznym systemem rozpalania pelletu (ta forma modernizacji nie podlega dofinansowaniu). Firma No Limits Energy wykonuje modernizacje w kotłach i piecach olejowych, gazowych, węglowych, wielopaliwowych, holzgas, eko-groszek, z ręcznym i automatycznym załadunkiem paliw, piekarniczych, jak i w suszarniach zbóż. Coraz częściej wybieraną formą ogrzewania są powietrzne POMPY CIEPŁA. Przystępne ceny oraz wysokie zaawansowanie technologiczne (coraz lepsze parametry) powodują, że stosowane są często w nowym budownictwie gdzie jest zamontowane ogrzewanie podłogowe. Tam efekt jest najbardziej ekonomiczny. Oferowane przez No Limits Energy pompy ciepła są bezemisyjne i stanowią odnawialne żródło ciepła (gaz propan o zerowym potencjale niszczenia warstwy ozonowej (ODP=0) oraz bardzo niskim potencjale tworzenia efektu cieplarnianego (GWP=3).

Wraz z pompami ciepła montuje się PANELE FOTOWOLTAICZNE. Energia, którą produkują minimalizuje prawie do zera koszty ogrzewania i ogólne zużycie prądu. Efekt fotowoltaiczny to zjawisko fizyczne, które polega na powstaniu siły elektromotorycznej pod wpływem promieniowania świetlnego.

Zamiennie stosuje się MATY GRZEWCZE na prąd wraz z FOTOWOLTAIKĄ. Takie rozwiązanie ogranicza koszty montażu i zakupu (system jest tańszy od tradycyjnego ogrzewania podłogowego). Maty grzewcze to ekologiczna instalacja cieplna - ogrzewanie jest przyjazne dla środowiska oraz domowników.

Firma No Limits Energy montuje systemy grzewcze centralnego ogrzewania w:

  • budynkach przemysłowych,
  • budynkach użyteczności publicznej,
  • domostwach wielo i jednorodzinnych,
  • mieszkaniach w blokach wielorodzinnych,
  • kotłowniach kontenerowych.

Prace budowlane, ziemne, wysokościowe – wszystkie niezbędne do zrealizowania nawet najtrudniejszych zleceń wykonuje doświadczony zespół. Prace realizowane są zarówno w budynkach starych (objętych nadzorem konserwatora zabytków) jak i ekskluzywnych willach, tradycyjnych domach i mieszkaniach. Ważne aby przebieg prac był możliwie najmniej inwazyjny i przyniósł maksimum efektywności. Projekty instalacji w zakresie mocy od kilka kW do mocy 1 mW (1000kW na kocioł).

Wykorzystaj doświadczenie i wybierz dla siebie najlepszy system ogrzewania. Najlepsze innowacyjne rozwiązania, szeroka i aktualna wiedza, uznany dostawca produktów i usług w regionie.

Firma mieści się w Osielsku, między Toruniem a Grudziądzem, Świeciem i Inowrocławiem, dlatego w tym regionie notowana jest największa ilość zleceń. Mimo to wiele prac realizowanych jest w innych częściach kraju.

Odezwij się w sprawie swojej budowy. Najlepsze ekologiczne rozwiązania czekają na Ciebie. Zadbajmy wspólnie o środowisko.

No Limits Energy
ul. Konwaliowa 2
86-031 Osielsko koło Bydgoszczy
Email: kontakt@nole.com.pl
Tel. 660 768 988

Biuro:
czynne pn-pt 10:00 – 15:00
(w innych godz. po umówieniu)
Email: biuronole@gmail.com
Tel. 537 644 744

Tekst alternatywny

Dodaj ogłoszenie