Strefa załatwiła sprawę

woj
Nie było niespodzianki w derbowym meczu II ligi koszykówki. W Bydgoszczy Wody Mineralne Ostromecko Astoria łatwo uporały się z Polpakiem Świecie. Astoria: Kalinowski 15 (4x3), Rospara 14, Gierszewski 14 (3), ...

Astoria: Kalinowski 15 (4x3), Rospara 14, Gierszewski 14 (3), Małecki 10, Grocki 8 (2) oraz Weselak 9, Sowiński 3, Gliszczyński 2, Szyttenholm 0, Kotecki 0.
Polpak: Skiba 17 (3), Lipiński 8 (2), Makowski 4, Robak 2, Głowala 0 oraz Marchewka 9, Iciek 9, Sondej 4, Herman 0.

Przebieg meczu. Właściwie od przerwy mecz był bardzo wyrównany. Żadnej z ekip nie udało się uzyskać większej przewagi. Goście zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami trenera Tadeusza Gzelli nie dali się na początku zaskoczyć. W Astorii rzucał się w oczy brak zgrania. Szybko okazało się jednak, że sił Polpakowi starczyło do przerwy. Trzecia kwarta to już całkowity pogrom ekipy ze Świecia, która w 24 minucie przegrywała 30:51. W ostatnich dziesięciu minutach trener Aleksander Krutikow dał pograć rezerwowym i dzięki temu goście mogli odrobić chociaż część strat.

Przełomowy moment. W 18 minucie gry. Właśnie wtedy zza linii 6,25 m trafił Przemysław Gierszewski. Gospodarze dzięki temu odskoczyli na kilka punktów. Od tego momentu, aż do końca trzeciej odsłony podopieczni Krutikowa całkowicie panowali już na parkiecie.

Taktyka. Obaj szkoleniowcy wystawili optymalne piątki. Pierwsza i połowa drugiej po uważna gra w obronie zarówno Astorii, jak i Polpaku. W grze bydgoszczan widać było jednak brak zgrania. Trener ciągle próbuje różne ustawienia. ?Zbyt wolno gramy atak pozycyjny. Wszystko to sprawia, że nasze zagrania są czytelne dla rywali? - powiedział po meczu Aleksander Krutikow. Po przerwie gospodarze ustawili szczelną strefę, która kompletnie rozbiła przyjezdnych. Zespół ze Świecia nie miał pomysłu na rozbicie bydgoskiej obrony. ?Moi podopieczni kompletnie zawiedli po przerwie. Wyszli spięci i nie kompletnie nie realizowali założeń taktycznych.? - tak grę swojego zespołu podsumował szkoleniowiec gości, Tadeusz Gzella.