Tak dopingowaliście na meczu Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - King Szczecin. Zobacz zdjęcia z trybun

Krzysztof Wypijewski
To było spotkanie pełne zwrotów akcji. Ostatecznie koszykarze "Asty" triumfowali 104:103, odnosząc trzecie zwycięstwo w swoim dwunastym w tym sezonie meczu Energa Basket Ligi. ZOBACZ ZDJĘCIA Z TRYBUN >>>>Tomasz Czachorowski

Kibice, którzy zawitali do SISU Areny obejrzeli szalone widowisko. Do przerwy dominowali miejscowi, schodząc do szatni przy wyniku 55:50.

W 3. kwarcie role się odwróciły. Inicjatywę przejęli gracze ze Szczecina, którzy wypracowali sobie 8-punktową zaliczkę.

Finałowa odsłona była pełna dramaturgii. Na 40 sekund przed końcową syreną nasz zespół prowadził 103:94, by - po niesamowitych emocjach - triumfować ostatecznie 104:103.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - King Szczecin 104:103

Kwarty: 30:26, 25:24, 19:32, 30:21.
Astoria: Simons 34, Petrilevicius 14, Henry 15, Smith 15, Szymkiewicz 10 oraz Wińkowski 0, Cayo 11, Lewandowski 3, Pluta 2.
King: Mazurczak 21, Fayne 13, Brown 4, Meier 17, Cuthbertson 20 oraz Eads Iii 4, Matczak 18, Borowski 6, Kostrzewski 0, Żmudzki 0.