Tak kibicowaliście na meczu Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz. Zobaczcie zdjęcia z trybun!

Dariusz Knopik
Kibice dobrze bawili się na derbach Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz.

Aby zobaczyć zdjęcia kibiców przesuń gestem lub strzałką w prawo>>>
Kibice dobrze bawili się na derbach Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz. Aby zobaczyć zdjęcia kibiców przesuń gestem lub strzałką w prawo>>>Tomasz Czachorowski
Blisko tysiąc kibiców uczestniczyło na żywo w piłkarskich derbach regionu kujawsko-pomorskiego Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz. Nie zawiedli się, bo walki i emocjonujących sytuacji pod bramkami nie brakowało.

W derbach regionu kujawsko-pomorskiego Zawisza Bydgoszcz podejmował Olimpię Grudziądz. Na stadionie przy ul. Gdańskiej spotkały się piąty zespół z liderem rozgrywek. Obie ekipy dzieliło 11 punktów w tabeli. Zawiszanie mieli za sobą 120 minut i serię rzutów karnych w środowym meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Kujawsko-Pomorskim ZPN. Jedenastki wygrali z Elaną Toruń 4:2. Niebiesko-czarni przegrywając w ostatnią niedzielę z Polonią Środa Wielkopolska 0:2 przerwali serię sześciu meczów bez porażki w lidze. Z kolei grudziądzanie nie zaznali porażki od siedmiu spotkań, a w ostatnich czterech nie stracili gola i cały czas są na najlepszej drodze, by awansować do II ligi.

Oba zespoły zostały wyprowadzone przez dzieci ze Stowarzyszenia Zespolaki/Akademia Sportu Royal Bydgoszcz.

W derby było dużo walki, głównie w środku pola, ale nie brakowało też sytuacji pod bramkami, głównie po strzałach z dystansu i stałych fragmentach gry. Decydująca dla losów meczu była sytuacja z 77. minuty. Wtedy po dośrodkowaniu Macieja Koziary z rzutu rożnego piłkę głową trącił Piotr Okuniewicz. Ta trafiła w słupek, dopadł do niej Michał Graczyk i z bliska wpakował do bramki. Wygrana Zawiszy mogła być wyższa, ale w doliczonym czasie Patryk Urbański zmarnował rzut karny. Jego strzał obronił Adrian Olszewski.

Na trybunach stadionu przy ul. Gdańskiej było około 1000 kibiców. Większość stanowili fani niebiesko-czarnych, ale była też około 100-osobowa grupa kibiców z Grudziądza. Cały czas trwał pojedynek na gardła. Nie zabrakło też efektownej oprawy z flagami i sektorówkami. Po meczu piłkarze i kibice wzajemnie sobie podziękowali.