MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tak segregujemy śmieci w Bydgoszczy! Do którego pojemnika wyrzucić skorupkę od jajka, a do którego flakon po perfumach? [17.01.22]

ak
Segregacja niektórych odpadów nie jest aż tak oczywista. Bywa, że w sąsiadujących gminach inaczej (do innych pojemników) wyrzucamy inne odpady. Sprawdźcie, gdzie wyrzucamy niektóre codzienne odpady w Bydgoszczy >>>
Segregacja niektórych odpadów nie jest aż tak oczywista. Bywa, że w sąsiadujących gminach inaczej (do innych pojemników) wyrzucamy inne odpady. Sprawdźcie, gdzie wyrzucamy niektóre codzienne odpady w Bydgoszczy >>>pixabay.com
Nie zawsze wiemy, jak prawidłowo segregować odpady w Bydgoszczy. Choć w przypadku części śmieci sprawa jest oczywista, to są i takie odpady, co do których nie mamy pewności, do którego kubła wyrzucić. Gdy mamy wątpliwość - jasna sprawa - wyrzucamy do śmieci zmieszanych. Ale chcemy rozwiać niektóre wątpliwości.

Zobacz wideo: Uczniowie bydgoskiej samochodówki zbierali datki na leczenie małej Oli.

Sprawdziliśmy dla Was, gdzie wyrzucać w Bydgoszczy śmieci, co do których mogą pojawić się wątpliwości.

Okazuje się, że w przypadku wielu - nie wiedzieliśmy, do którego pojemnika powinny trafić wedle zasad panujących w Bydgoszczy.

Tak segregujemy śmieci w Bydgoszczy

Jak się okazuje, wprawdzie ogólne zasady segregowania śmieci są takie same w całej Polsce, to jednak poszczególne gminy mogą dopasowywać je do swoich możliwości segregacji i recyklingu.

Są w wytycznych alternatywy i samorząd może w pewnych kwestiach dokonać wyboru np. gdzie wrzucać tzw. odpady kłopotliwe.

Jak się dowiedzieliśmy ma to związek m.in. z możliwościami dalszego postępowania z odpadami, które w poszczególnych gminach mogą się nieco różnić.

Gdzie wyrzucamy w Bydgoszczy skorupki, szczoteczki do zębów, paragony...

I tak na przykład instalacja do kompostowania w danej gminie może oznaczać, że do bioodpadów mogą lub nie powinny dostawać się skorupki od jajek.

W Warszawie skorupki od jajek, jako bogate w wapno (cenne przy kompostowaniu) trafiają do bioodpadów. Czy tak jest w Bydgoszczy?

Czy zdjęcia wyrzucamy do sekcji "papier"? A szyba czy trafia do zielonego kubła ze szkłem? Czy szczoteczka do zębów ma iść do "plastiku"? A właśnie że nie! Odpowiedź na te trzy pytania jest "Nie".

A pozostałe śmieci? Sprawdź!:

Trwa głosowanie...

Czy segregujesz śmieci na pięć frakcji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto