Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak wyglądał pokaz mody historycznej w Łabiszynie podczas I Festiwalu Piosenki Żołnierskiej "Na żołnierską nutę" [zdjęcia]

Iwona Góralczyk
Iwona Góralczyk
Niezwykły klimat, profesjonalne prowadzenie. To pokaz mody historycznej, który przybyłym zafundowała grupa rekonstrukcyjna z Zabrza
Niezwykły klimat, profesjonalne prowadzenie. To pokaz mody historycznej, który przybyłym zafundowała grupa rekonstrukcyjna z Zabrza Iwona Góralczyk
Jedno z ciekawszych wydarzeń w ciągu ostatnich dni miało miejsce w Łabiszynie. Znów przenieśliśmy się w czasie. A wszystko dzięki grupom rekonstrukcyjnym, które do miasteczka zaprosiła gmina jako organizator wydarzenia.

W ramach I Łabiszyńskiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej "Na żołnierską nutę" (3-4 września 2021 r.) zorganizowano pokaz mody na Wyspie.

Grupa rekonstrukcji historycznej Rowery Zabytkowe Zabrze zafundowała licznie przybyłym przegląd mody kobiecej i męskiej z lat 30. i 40. XX wieku połączony z prezentacją unikatowej kolekcji rowerów zabytkowych.

Jednym z hitów okazał się jednoślad BWB Orkan z 1929 roku. Jak czytamy na stronie organizatora pokazu, Bernhard Wedler, właściciel wrocławskiej fabryki "BWB", produkował rowery już od 1901 roku. Fabryka, oprócz produkcji takich modeli jak Orkan, Renoma, Brillant, Berwed czy Stahlard, posiadała w ofercie akcesoria i części rowerowe znanych marek.

Zakłady produkcyjne mieściły się w przedwojennym Wrocławiu.

Oferowano tu również rowery transportowe, wyposażone w dodatkowy, duży bagażnik przedni oraz wzmocnioną ramę konstrukcyjną. Rowery te cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród przedsiębiorców i sklepikarzy.

Rowery Zabytkowe Zabrze na łabiszyńskiej Wyspie

Łabiszyński pokaz prowadziła Kamila Kałyniak.

Oprócz niej do grupy rekonstrukcji historycznej Rowery Zabytkowe Zabrze należą: Michał Cieślik - prezes, Karolina Michalik, Magdalena Cieślik, Anna Pora, Adam Wojtyczka, Paulina Nowak, Helena Świedzińska, Klaudia Bałazy, Alicja Maciejewska, Anna Gołkowska-Dymarczyk, Klaudia Bańkowska, Piotr Ciołek, Grzegorz Ciba, Szymon Fojcik, Marek Cieślik i Michał Mioduszewski.

Warto przy okazji przypomnieć, że podczas I Łabiszyńskiego Festiwalu Piosenki "Na żołnierską nutę" mogliśmy oglądać nie tylko pokaz mody, ale i zafundowano nam wiele innych atrakcji, a wśród nich m.in. koncerty z prezentacją utworów wojskowych czy pokaz uzbrojenia i umundurowania jednostek Wojska Polskiego - współczesnego i historycznego.

Na Wyspie spotkać mogliśmy rekonstruktorów (w mundurach różnych formacji). Były stoiska pasjonatów, byli także wystawcy z militariami, a wszystko to uzupełniała strefa gastronomiczna na ulicy Mickiewicza.

Niezwykły klimat, profesjonalne prowadzenie. To pokaz mody historycznej, który przybyłym zafundowała grupa rekonstrukcyjna z Zabrza

Tak wyglądał pokaz mody historycznej w Łabiszynie podczas I ...

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto