Tancerze z Up2 Exellence Bydgoszcz z medalami na mistrzostwach Europy w tańcu! [zdjęcia]

MP
Cztery medale, w tym dwa srebrne i dwa brązowe zdobyli tancerze ze Studia Tańca Up2 Exellence Bydgoszcz podczas mistrzostw Europy International Dance Organization, które rozegrano w niemieckim Bremerhaven.

W imprezie wystartowało ogółem 2690 najlepszych tancerzy ze Starego Kontynentu, którzy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych.  - W tym gronie było aż 104 naszych tancerzy - mówi Maja Stolarska, menedżer Studia Tańca Up2 Exellence Bydgoszcz. - Co ważne, prawie w każdej kategorii, w której się zaprezentowali, zatańczyli w finale. To kolejny duży sukces po ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Kopenhadze, gdzie wywalczyliśmy złoty i brązowy medal.

Bardzo wysoki poziom był w grupach juniorskich w kat. 12-15 lat, gdzie startowały aż 24 zespoły. Wielki sukces odniosła Grupa Wolf Junior z Bydgoszczy, która spisała się najlepiej spośród 5 polskich grup i sięgnęła po wicemistrzostwo Europy. Druga z bydgoskich grup juniorskich Killer Wolves zajęła wysokie 12 miejsce. Po srebrny medal w kat. duety electric boogie do 11 lat (startowało 12 duetów) sięgnęli także Kajetan Kaźmierczak i Sawin Nowak.

Ponadto Sawin Nowak stanął też na trzecim stopniu podium (na 53 startujących) w kat. solo  chłopców hip-hop do 11 lat i uplasował się  najwyżej z Polaków. Powody do radości mają też młodzi tancerze z grupy Wolf Kids (dzieci do 11. roku życia), którzy zdobyli brąz w kategorii formacje. Sukces tym większy, że o medale walczyło tu aż 14 formacji.

Pozostałe lokaty bydgoskich tancerzy: 4. miejsce  - Anna Skowrońska, solo dziewcząt hip-hop powyżej 16. roku życia (ponad 115 startujących dziewcząt), 5. miejsce - Wolf Kids, mini formacja do lat 11 (28 startujących grup), 8. miejsce - Sawin Nowak, solo hip hop battles do 11 lat (ponad 50 startujących tancerzy), 4. miejsce - Liwia Buraczewska i Natalia Unrath, duet do lat 7, 5. miejsce - Aleksandra Woszczyńska i Lena Stanek, duet do lat 7, 7. miejsce - Wolf Junior, mini formacja 12-15 lat (41 startujących grup). 6. miejsce - Young Wolves, mini formacja powyżej 31 lat (10 startujących grup), 14. miejsce - Wolf Gang, formacja powyżej 16. roku życia (28 startujących grup).

Wyjazd do Bremerhaven był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urząd Miasta Bydgoszczy oraz innych wspaniałych darczyńców.

Zwiedzanie Młynów Rothera na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy
Cztery medale, w tym dwa srebrne i dwa brązowe zdobyli tancerze ze Studia Tańca Up2 Exellence Bydgoszcz podczas mistrzostw Europy International Dance Organization, które rozegrano w niemieckim Bremerhaven. W imprezie wystartowało ogółem 2690 najlepszych tancerzy ze Starego Kontynentu, którzy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych. - W tym gronie było aż 104 naszych tancerzy - mówi Maja Stolarska, menedżer Studia Tańca Up2 Exellence Bydgoszcz. - Co ważne, prawie w każdej kategorii, w której się zaprezentowali, zatańczyli w finale. To kolejny duży sukces po ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Kopenhadze, gdzie wywalczyliśmy złoty i brązowy medal. Bardzo wysoki poziom był w grupach juniorskich w kat. 12-15 lat, gdzie startowały aż 24 zespoły. Wielki sukces odniosła Grupa Wolf Junior z Bydgoszczy, która spisała się najlepiej spośród 5 polskich grup i sięgnęła po wicemistrzostwo Europy. Druga z bydgoskich grup juniorskich Killer Wolves zajęła wysokie 12 miejsce. Po srebrny medal w kat. duety electric boogie do 11 lat (startowało 12 duetów) sięgnęli także Kajetan Kaźmierczak i Sawin Nowak. Ponadto Sawin Nowak stanął też na trzecim stopniu podium (na 53 startujących) w kat. solo chłopców hip-hop do 11 lat i uplasował się najwyżej z Polaków. Powody do radości mają też młodzi tancerze z grupy Wolf Kids (dzieci do 11. roku życia), którzy zdobyli brąz w kategorii formacje. Sukces tym większy, że o medale walczyło tu aż 14 formacji. Pozostałe lokaty bydgoskich tancerzy: 4. miejsce - Anna Skowrońska, solo dziewcząt hip-hop powyżej 16. roku życia (ponad 115 startujących dziewcząt), 5. miejsce - Wolf Kids, mini formacja do lat 11 (28 startujących grup), 8. miejsce - Sawin Nowak, solo hip hop battles do 11 lat (ponad 50 startujących tancerzy), 4. miejsce - Liwia Buraczewska i Natalia Unrath, duet do lat 7, 5. miejsce - Aleksandra Woszczyńska i Lena Stanek, duet do lat 7, 7. miejsce - Wolf Junior, mini formacja 12-15 lat (41 startujących grup). 6. miejsce - Young Wolves, mini formacja powyżej 31 lat (10 startujących grup), 14. miejsce - Wolf Gang, formacja powyżej 16. roku życia (28 startujących grup). Wyjazd do Bremerhaven był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urząd Miasta Bydgoszczy oraz innych wspaniałych darczyńców. Zwiedzanie Młynów Rothera na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy Studio Tańca Up2 Exellence Bydgoszcz
Cztery medale, w tym dwa srebrne i dwa brązowe, zdobyli tancerze ze Studia Tańca Up2 Exellence Bydgoszcz podczas mistrzostw Europy International Dance Organization, które rozegrano w niemieckim Bremerhaven.