Ogólnopolski Konkurs Tańca „Taneczne Miraże” w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy
W konkursie wzięły udział:
- Zespoły taneczne prezentujące miniatury, inscenizacje, etiudy w oparciu o techniki taneczne: jazz, taniec współczesny, modern (wspólna kategoria taneczna) w kategoriach wiekowych: do lat 11, 12-15 lat, powyżej 16 lat.
- Soliści prezentujący choreografie w oparciu o techniki: jazz, taniec współczesny, modern (wspólna kategoria taneczna) w kategoriach wiekowych: do lat 11, 12-15 lat, powyżej 16 lat.
- Duety prezentujące choreografie w oparciu o techniki: jazz, taniec współczesny, modern (wspólna kategoria taneczna) w kategoriach wiekowych: do lat 11, 12- 15 lat, powyżej 16 lat.
W jury konkursu co roku zasiadają wybitni zawodowi tancerze, choreografowie oraz czołowi animatorzy zawodowego i amatorskiego ruchu tanecznego Polski.
ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONKURSU:
21. Ogólnopolski Konkurs Tańca „Taneczne Miraże” 2020 w Bydgoszczy - wyniki:
Jury w składzie: Anna Bobrowska, Kamil Węsierski i Iwona Runowska - przewodnicząca po obejrzeniu występów 10 zespołów tanecznych, 33 solistów oraz 11 duetów tanecznych postanowiło przyznać następujące miejsca:
W kategorii zespoły - miniatura taneczna, inscenizacja, etiuda do lat 11
- I miejsce Zespół Tańca Współczesnego BRAX VII Pałac Młodzieży W Bydgoszczy
- II miejsce Zespół Tańca Glow Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o. Inowrocław
W kategorii zespoły - miniatura taneczna, inscenizacja, etiuda 12-15 lat
- IV miejsce Zespół Tańca Współczesnego Hulaj-Noga Ognisko Pracy Pozaszkolnej – Dom Harcerza Toruń
- III miejsce Zespół Taneczny Amulecik - Pałac Młodzieży w Bydgoszczy
- II miejsce Echo Masters - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
- I miejsce Zespół Tańca Sweet Juniors - Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o Inowrocław
W kategorii zespoły - miniatura taneczna, inscenizacja, powyżej 16 lat
- III miejsce ex aequo
Teatr Tańca Artland Jr. - Teatr Tańca Artland Jr Łódź
Echo Teens - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz - II miejsce Zespół Taneczny Amulet Pałac Młodzieży w Bydgoszczy
- I miejsce Zespół Tańca Echo Elite - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
W kategorii solistów do 9 lat
- VI miejsce Maja Woropaj - Szkoła Podstawowa Im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego W Kruszynie
- V miejsce Blanka Le Hai – Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
- IV miejsce Blanka Ślusarska - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
- III miejsce Julia Mulcan – Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
- II miejsce Wiki Tomaszewska - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
- I miejsce Lena Grabińska - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
W kategorii solistów 10-11 lat
- VI miejsce Aleksandra Sztabrowska - Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o Inowrocław
- V miejsce Lena Wojtczak - Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o Inowrocław
- IV miejsce Malwina Arendt - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
- III miejsce Olga Glegocińska - Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o Inowrocław
- II miejsce Maja Karolczak - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
- I miejsce Aleksandra Wiśniewska - Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o Inowrocław
W kategorii solistów 12-13 lat
- VI miejsce Weronika Gołębiewska - Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o Inowrocław
- V miejsce Oliwia Jelińska - Chojnickie Centrum Kultury
- IV miejsce Lena Barczyńska - Chojnickie Centrum Kultury
- III miejsce Maria Gawryluk - Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o Inowrocław
- II miejsce Julita Piechnik - Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o Inowrocław
- I miejsce Julia Dzielak - Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o Inowrocław
W kategorii solistów 14-15 lat
- IV miejsce Marcelina Rycharska - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
- III miejsce Bakalarz Oliwia - Teatr Tańca Artland Jr Łódź
- II miejsce Michalina Pawlak- Pałac Młodzieży W Bydgoszczy
- I miejsce Baraniak Wiktoria - Teatr Tańca Artland Jr Łódź
W kategorii solistów powyżej 16 lat
- IV miejsce Wiktoria Topolewska- Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
- III miejsce Paulina Ścieszyńska - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
- II miejsce Kamila Jurkowska - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
- I miejsce Oliwia Matuszewska - Pałac Młodzieży W Bydgoszczy
W kategorii duetów do 11 lat
- V miejsce Blanka Le Hai & Julia Mulcan- Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
- IV miejsce Blanka Ślusarska & Marika Sztupecka- Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
- III miejsce Maja Dolecka & Amelia Majewska Z Szkoła Tańca Raz Dwa Trzy Sp. z o.o Inowrocław
- II miejsce Lena Grabińska & Wiki Tomaszewska- Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
- I miejsce Agata Wnuk & Maja Karolczak - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
W kategorii duetów 12-15 lat
- III miejsce Maja Woropaj Wiktoria Lewandowska - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kruszynie
- II miejsce Lena Barczyńska & Oliwia Jelińska - Chojnickie Centrum Kultury
- I miejsce Zuzanna Matuszak & Marta Sieraszewska - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
W kategorii duetów powyżej 16 lat
- III miejsce Karolina Jurczak & Amelia Wachowicz- Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
- II miejsce Wiktoria Baraniak & Klaudia Gotfryd - Teatr Tańca Artland Jr Łódź
- I miejsce Wiktoria Topolewska & Kamila Jurkowska - Szkoła Tańca Echo Art, Bydgoszcz
ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONKURSU:
Filip Chajzer o MBTM
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?