Dariusz Knopik
Koszykarze Enea Astorii po zaciętej walce przegrali z PGE Spójnią
Koszykarze Enea Astorii po zaciętej walce przegrali z PGE Spójnią Tomasz Czachorowski
W 24. kolejce Tauron Basket Lidze Enea Astoria Bydgoszcz przegrała we własnej hali z PGE Spójnią Stargard.

ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ - PGE SPÓJNIA STARGARD 84:88
Kwarty: 18:24, 21:22, 20:20, 25:22.
ENEA ASTORIA: Chyliński 19 (3x3), Gabrić 14 (2x3), Waterman 6 (1x3), Sanders 6 (7 as.), Aleksandrowicz 0 - Bogucki 14, Nizioł 13 (1x3), Nowakowski 8, Krasuski 4.
PGE SPÓJNIA: Faust 26 (3x3, 3 bl.), Coweslii 14 (3x3, 4 prz.), Threatt 14 (2x3, 9 as.), Kostrzewski 10 (1x3), Steele 8 - Młynarski 7 (2x3), Gudul 6, Han 3 (1x3).

Początkowo bydgoszczanie przegrywali 0:6, ale szybko poprawili grę i nie tylko odrobili straty, ale wyszli na prowadzenie. Jednak ostatnie trzy minuty pierwszej kwarty były fatalne: nietrafione rzuty, słaba obrona i proste błędy. To spowodowało, że ten fragment przegrali 2:11.

W drugiej odsłonie gonili wynik. Udało się w 15. minucie kiedy wygrywali 30:29 po trójce Tomislava Gabricia. Jednak wtedy znowu przytrafił się im słabszy fragment, który przegrali 0:7. Próbowali odrabiać straty, ale nie mieli pomysłu jak sforsować szczelną defensywę zespołu ze Szczecina.

Trzecią część spotkania podopieczni Artura Gronka rozpoczęli kapitalnie. Dzięki świetnej obronie nie pozwolili rywalom zdobyć punktów przez blisko cztery minuty. Sami poprawili skuteczność i po akcji Jakuba Nizioła wyszli na prowadzenie 47:46. Niestety, niespełna trzy minuty przed końcem znowu przytrafił się im przestój, kiedy stracili sześć "oczek" z rzędu i przegrywali 57:62.

Przez całą ostatnią część spotkania bydgoszczanie gonili rywala. Jednak co najwyżej zbliżali się na jeden punkt. W ostatniej akcji meczu Michał Chyliński dwa razy próbował trafić zza linii 6,25 m jednak obie próby były niecelne.

Tym samym Enea Astoria przegrał po raz trzeci z rzędu i piętnasty w sezonie. Bydgoszczanie zajmują 10. miejsce w tabeli. Do ósmej lokaty dającej prawo gry w play off tracą jeden punkt.

W kolejnym spotkaniu bydgoski zespół zagra u siebie z Anwilem Włocławek.