Tauron Liga: Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - MKS Kalisz [zdjęcia, relacja]

Dariusz Knopik
W 11. kolejce Tauron Lidze Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz po ponad 2,5 godzinnym horrorze pokonały MKS Kalisz.

Aby zobaczyć zdjęcia kibiców oraz z meczu przesuń gestem lub strzałką w prawo>>>
W 11. kolejce Tauron Lidze Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz po ponad 2,5 godzinnym horrorze pokonały MKS Kalisz. Aby zobaczyć zdjęcia kibiców oraz z meczu przesuń gestem lub strzałką w prawo>>>Tomasz Czachorowski

POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ - MKS KALISZ 3:2
Sety: 25:22, 16:25, 25:22, 24:26, 15:12
PAŁAC: Cassemiro 16, Hage 4, Balmas 19, Szperlak 19, Majkowska 9, Bałdyga 3, Saad (libero) oraz Kobus 0, Szczepańska-Pogoda 1, Mazurek 1, Różyńska 4.
MKS: Drużkowska 13, Cygan, Gałkowska 21, Mucha 3, Łukasik 4, Kucharska 2, Wysokińska (libero) oraz Miechowicz 1, Żurowska 6, Kempfi 0, Dudek 1.

POLECAMY

Pierwszy set był poprawny w wykonaniu bydgoskich siatkarek. Praktycznie przez cały czas minimalnie prowadziły. Do końca utrzymały koncentrację i wygrały.

Druga partia zaczęła się od kłopotów ze skończeniem ataków, po których bydgoszczanki były kontrowane i traciły kolejne punkty. Przy stanie 2:7 trener Alessandro Lodi poprosił o przerwę, ale poprawy nie było, bo kolejne dwie akcje zostały przegrane. Przy wyniku 3:11 włoski szkoleniowiec Pałacu poprosił o kolejny czas. Zmiany w składzie też nie przyniosły poprawy (3:16). Potem udało się część strat odrobić, ale w meczu był remis.

W trzeciej odsłonie miejscowe siatkarki długo goniły wynik. Przegrywały już 16:19, ale popisały się świetną końcówką. Warto dodać, że w tym secie po raz pierwszy w bieżącym sezonie zagrała Kinga Różyńska, która długo leczyła kontuzję.

W czwartym secie gra falowała. Zespoły zdobywały i straciły po kilka punktów z rzędu. Tyle, że to bydgoszczanki ciągle były pod kreską (12:17). Udało się im doprowadzić do gry na przewagi, ale niestety ją przegrały i doszło do tie breaku.

Pałacanki rozpoczęły go fatalnie od stanu 0:4. Na szczęście szybko się poprawiły i doprowadziły do remisu. W końcówce emocje sięgały zenitu. Przy stanie 13:13 po ataku Zuzanny Szperlak trener Lodi poprosił o wideoweryfikację i okazało się, że miał rację. Atak był prawidłowy. W kolejnej akcji znowu Szperlak popisała się udanym atakiem, zapewniając wygraną bydgoskiej drużynie.

Polskie Przetwory Pałac po tej wygranej zajmują dalej 11. lokatę, ale do #Volley Wrocław, który zajmuje 8. pozycję tracą tylko dwa punkty.

Następny mecz bydgoski zespół rozegra już w piątek. Podejmie Radomkę.