Tauron Liga. Polskie Przetwory Pałac Bydgoszczy wygrały i zajęły 9. lokatę

Dariusz Knopik
Siatkarki Pałacu mają powody do zadowolenia. Wygrały we Wrocławiu i w efekcie zajęły 9. lokatę w Tauron Lidze Dariusz Bloch
W drugim meczu o 9. miejsce w Tauron Lidze Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz pokonały we Wrocławiu miejscowy #Volley 3:2. Tym samym podopieczne Piotra Mateli zajęły 9. lokatę i zakończyły sezon 2020/21.

#VOLLEY WROCŁAW - POLSKIE PRZETWORY PAŁAC BYDGOSZCZ 2:3
Sety: 25:21, 23:25, 25:17,15:25, 12:15
#VOLLEY: Szady 3, Murek 17, Fedorek 8, Rapacz 23, Bączyńska 12, Witkowska 13, Adamek (libero) oraz Wołodko 0, Gancarz 0, Chorąża 0, Jasek 0.
PAŁAC: Bidias 10, Hawryła 7, Dascalu 17, Żurowska 15, Ziółkowska 11, Mazurek 1, Jagła (libero) oraz Reszelewska (libero), Lijewska 5, Michalewicz 3.
Pierwszy mecz: 2:3.
Stan rywalizacji: 0-2.
Pałac zajął 9 miejsce w Tauron Lidze.

O porażce w inauguracyjnym secie zdecydował fragment przy stanie 3:1 przegrany przez pałacanki 0:7! Kompletnie nie funkcjonowało przyjęcie i wyprowadzenie ataku. Potem podopieczne Piotra Mateli poprawiły się, ale strat nie odrobiły.

W drugiej partii trwała zacięta walka punkt za punkt. Na szczęście w nerwowej końcówce lepiej zagrały siatkarki z Bydgoszczy. Decydujące punkty zdobyła Alexandra Dascalu.

ZOBACZCIE TAKŻE

O wyniku trzeciej odsłony zdecydował środkowy fragment. Znowu pojawiły się problemy z przyjęciem. Zawodniczki Pałacu straciły kilka punktów z rzędu i w efekcie przegrały.

Czwarty set to dominacja bydgoszczanek, w składzie których pojawiły się rezerwowe Agata Michalewicz i Natalia Lijewska.

Dobrą dyspozycję bydgoskie siatkarki kontynuowały w tie breaku. Prowadziły praktycznie cały czas i spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń i w efekcie wygrały i zapewniły sobie 9. lokatę.