Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Te rośliny odstraszają komary z naszego ogródka, działki czy balkonu. Warto je posadzić już teraz

OPRAC.:
Justyna Trawczyńska
Justyna Trawczyńska
Komary potrafią uprzykrzyć miły wieczór na tarasie, w ogrodzie czy na działce. Dlatego warto wprowadzić do swojego ogrodu rośliny których te małe owady nie lubią i starają się ich unikać. 

Na kolejnych zdjęciach zobaczcie jakich roślin nie lubią komary >>>
Komary potrafią uprzykrzyć miły wieczór na tarasie, w ogrodzie czy na działce. Dlatego warto wprowadzić do swojego ogrodu rośliny których te małe owady nie lubią i starają się ich unikać. Na kolejnych zdjęciach zobaczcie jakich roślin nie lubią komary >>>pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Już pojawiły się pierwsze komary. Owady te najbardziej lubią miejsca o wysokiej wilgotności, dlatego możemy się ich spodziewać na spacerach przy zbiornikach wodnych a nawet w pobliżu kałuży. Komary mogą zepsuć wieczór przy ognisku czy grillu. Warto zadbać aby nie lubiły naszego ogródka już teraz. Pomóc mogą w tym rośliny, które odstraszają komary. Jakie to rośliny? Zobaczcie.

Komary to małe, brzęczące owady. Jest ich ogromna ilość, w samej Polsce występuje około 50 gatunków. Komary to najprościej mówiąc uskrzydlone, niewielkich rozmiarów insekty, osiągające maksymalnie 6 mm. Budowa jest dość smukła i delikatna, a barwa waha się od jasnobrązowej do brunatnej.

Komary

to jedne z najbardziej natrętnych insektów występujących w Polsce.

Przeczytaj także:Oto rośliny, które odstraszają kleszcze. Koniecznie posadź je w ogrodzie

Samice tych owadów ssą krew zwierząt stałocieplnych, a niektóre owadów, ponieważ do powstania jaj w jajnikach wymagają odżywiania się krwią określonych gatunków zwierząt. Natomiast samce żywią się nektarem kwiatów. Komarzyce są aktywne głównie w godzinach wieczornych i nocnych, a także wczesnym rankiem.

Gdzie najczęściej występują komary?

Najlepszym miejscem dla rozwoju komarów są wszelkie zbiorniki wodne, możliwie płytkie i dobrze nagrzane, czyli na przykład jeziora czy stawy. Dobrze odnajdą się także w kałużach, na bagnach, czy ogrodowych oczkach wodnych, rynnach albo beczkach na deszczówkę.

W ślinie komarzycy zawartych jest kilkadziesiąt różnych białek, które w kontakcie z organizmem człowieka wydzielają histaminę i wywołują reakcję uczuleniową. Objawia się ona silnym uczuciem swędzenia skóry i zaczerwienieniem, które jest najbardziej dokuczliwe w przypadku osób uczulonych na wydzielaną przez komarzycę ślinę.

Oto rośliny od których będą uciekać komary

Komary nie lubią między innymi takich roślin jak:

  • tymianek
  • rozmaryn
  • czosnek

Jakie jeszcze rośliny w naszych ogródkach odstraszą komary? Zobaczcie w galerii poniżej:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto