Polecamy

Trasa tramwajowa wzdłuż ulicy Artyleryjskiej albo wzdłuż ulicy Chocimskiej. Dwa warianty trasy © materiały ZDMiKP
[2/7]

Trasa tramwajowa wzdłuż ulicy Artyleryjskiej albo wzdłuż ulicy Chocimskiej. Dwa warianty trasy

Na razie koncepcje są dwie - szyny tramwajowe położone będą tak, jak na mapkach. W pierwszej opcji szyny położone będą w ciągu ulicy Chocimskiej i połączą torowisko na ul. Chodkiewicza z pętlą na ul. Rycerskiej. Drugi wariant zakłada budowę torowiska na ulicy Artyleryjskiej (na wysokości ul. Gdańskiej - to torowisko biec będzie do pętli na ul. Artyleryjskiej).

Realizacja inwestycji ma zapewnić sprawniejsze połączenie transportem szynowym północnego obszaru Śródmieścia, ułatwić dojazd do dworca kolejowego Bydgoszcz Główna, przyczynić się do rewitalizacji osiedla Bocianowo, a przyszłościowo będzie dobrym uzupełnieniem rozbudowanej trasy W-Z oraz w przypadku zapotrzebowania zapewni alternatywne połączenie tramwajowe w stosunku do ulicy Gdańskiej.

ZDMiKP w Bydgoszczy ogłosiło głosił przetarg na wykonanie koncepcji kilku tras tramwajowych. Do 2027 roku planowana jest rozbudowa sieci tramwajowej w mieście. Przedstawiamy najważniejsze założenia zadania „Rozwój sieci tramwajowej w Bydgoszczy po roku 2020.” Co się zmieni w Bydgoszczy? Jakimi ulicami będą jeździć tramwaje? Zobacz >>>

Najnowsze wiadomości

reklama