Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tehofest 2018 zaczyna się w Bydgoszczy już jutro [zapowiedź]

Nasze Miasto
Już jutro - w środę 12 września - w Bydgoszczy rozpoczyna się Tehofest 2018, czyli bydgoskie święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O. Szlak ten łączą historię piętnastu miejsc wpisanych w przestrzeń miasta organicznie związanego z wodą, stał się przez ostatnie lata rozpoznawalną marką Bydgoszczy. Zobaczcie, co organizatorzy imprezy przygotowali na najbliższe dni.

Wielki finał Tehofest w bydgoskiej Fabryce Obrabiarek do Drewna 2017
Już jutro - w środę 12 września - w Bydgoszczy rozpoczyna się Tehofest 2018, czyli bydgoskie święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O. Szlak ten łączą historię piętnastu miejsc wpisanych w przestrzeń miasta organicznie związanego z wodą, stał się przez ostatnie lata rozpoznawalną marką Bydgoszczy. Zobaczcie, co organizatorzy imprezy przygotowali na najbliższe dni. Wielki finał Tehofest w bydgoskiej Fabryce Obrabiarek do Drewna 2017 Filip Kowalkowski
Już jutro - w środę 12 września - w Bydgoszczy rozpoczyna się Tehofest 2018, czyli bydgoskie święto Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O. Szlak ten łączą historię piętnastu miejsc wpisanych w przestrzeń miasta organicznie związanego z wodą, stał się przez ostatnie lata rozpoznawalną marką Bydgoszczy. Zobaczcie, co organizatorzy imprezy przygotowali na najbliższe dni.

Rock and Rollowa Historia Przemysłu i Sztuki

Miejsce: Stomil, ul. Toruńska 155 w Bydgoszczy
Czas: 12.09.2018, godz. 19.00-22.00
Koszt: bezpłatny

Rock and Rollowa Historia Przemysłu i Sztuki to pierwsze wydarzenie w ramach tegorocznego Tehofestu. Mieszkańcy Bydgoszczy będą mieli wyjątkową okazję, aby odwiedzić bydgoską Fabrykę STOMIL. Będzie to próba zanotowania zachodzących procesów w świecie współczesnym poprzez muzykę, obrazy, fotografię, poezję i happening. Artyści zmierzą się z potęgą rodzącą się z połączenia człowieka z maszyną, pokażą możliwości tkwiące w przemyśle i postarają się odkryć sposoby na harmonijne współistnienie Kultury i Natury.

Zobacz także: Jarmark Kujawsko-Pomorski 2018 w Myślęcinku w Bydgoszczy [nowe zdjęcia, wideo]

Twarze TeH2O – wernisaż w Farbiarni

Miejsce: Galeria Farbiarnia, ul. Pomorska 68A/1
Czas: 13.09.2018, godz. 18.00
Koszt: bezpłatny

Ekspozycja fotografii Filipa Kowalskiego to cykl kilkunastu portretów osób pracujących w obiektach znajdujących się na Szlaku Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O w Bydgoszczy. Bez tych osób szlak by nie istniał. Artysta przy tworzeniu prac posłużył się charakterystycznym dla niego stylem oświetlania postaci – mieszanką światła zastanego i błyskowego. Technika ta zaowocowała freudowskim efektem niesamowitości, przywołującym atmosferę surrealnych kompozycji rodem z bajkowych fotografii Gregory’ego Crewdsona.

Widowisko w Fabryce Lloyda

Miejsce: Fabryka Lloyda, ul. Fordońska 156
Czas: 13.09.2018, godz. 20.00
Koszt: bezpłatne wejściówki do odbioru w MCK lub na miejscu, na godzinę przed spektaklem

Widowisko w Fabryce Lloyda to projekt łączący kino, efekty świetlne, oraz ambient przeplatany mocnymi frazami muzyki elektronicznej. Projekcji filmu „Metropolis” towarzyszyć będzie muzyka wykonana na żywo przez Macieja Fortunę i Andrzeja Koniecznego .

Zobacz także: Śmiertelny wypadek pod Bydgoszczą. Motocyklista zderzył się z TIR-em [zdjęcia]

"Metropolis" to film niemy, premierę miał w 1927 roku. Jego akcja rozgrywa się w dalekiej przyszłości. Mieszkańcy Metropolis zostali podzieleni na dwie kasty – wąską i uprzywilejowaną grupę intelektualistów (rozum) oraz robotników utrzymujących miasto przy życiu (ręce) egzystujących w podziemnych osiedlach.

Organizatorzy projektu zwracają uwagę, że film nadal stanowi „inspirację dla pokoleń twórców”, a od strony technicznej „może zachwycać nawet w dzisiejszych czasach”. Zwracają uwagę, że istotnym elementem dzieła jest muzyka – „niezwykle klimatyczna, nie opuszcza ona widza nawet na chwilę, potęguje emocje i wciąga w opowiadaną historię”. Przypominają również, że obraz jest wpisany na listę UNESCO „Pamięć Świata”, która zawiera m.in. dzieła audiowizualne o znaczeniu historycznym i cywilizacyjnym.

Uwaga! Na teren Fabryki Lloyda, z uwagi na plac budowy, obowiązuje wstęp wyłącznie w obuwiu z płaską podeszwą oraz w długich spodniach.

Wielki finał Tehofest w bydgoskiej Fabryce Obrabiarek do Drewna 2017

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto