Polecamy

Zamach na World Trade Center © Wikimedia Commons
[2/19]

Zamach na World Trade Center

11 września 2001 roku - ta data zapisała się na stałe w historii świata. Zamachy terrorystyczne na dwie wieże World Trade Center uświadomiły wszystkim, że terroryzm staje się znaczącym problemem XXI wieku.

Sprawcami zamachów byli członkowie Al-Kaidy, którzy po opanowaniu łącznie czterech samolotów skierowali je na obiekty dwóch wież World Trade Center oraz budynku Pentagonu. W przypadku czwartego samolotu atak nie powiódł się, dzięki zachowaniu pasażerów na pokładzie. Z tego powodu maszyna rozbiła się na polu w Pensylwanii.

Łącznie w zamachu zginęło 2996 osób, a 6291 zostało rannych.

Sprawdź, jakie były najważniejsze wydarzenia na świecie w ostatnich 20 latach --->


Zamachy terrorystyczne w USA i Europie, wielkie protesty przeciwko zmianom klimatu zapoczątkowane przez szwedzką nastolatkę, pojawienie się nowych przywódców jak Barack Obama czy papież Franciszek, aneksja Krymu przez Rosję, pożar historycznego skarbu jakim jest katedra Notre Dame czy walka całego świata z koronawirusem - to tylko niektóre z najważniejszych wydarzeń na świecie w ostatnich dwóch dekadach. Sprawdźcie w naszej galerii, jakie były najważniejsze wydarzenia na świecie w ostatnich 20 latach.

Najnowsze wiadomości

reklama