Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tor do pumptracku na Miedzyniu w Bydgoszczy oficjalnie otwarty. Fani dwóch kółek mogą szaleć [zdjęcia, wideo]

jt
Miłośnicy jazdy na BMX-ach, skaterzy, rolkarze i longboarderzy o każdym stopniu umiejętności mogą już bezpiecznie śmigać na pumptracku, jaki wybudowano w Bydgoszczy pomiędzy ulicami Maciaszka i Czorsztyńską na Miedzyniu
Miłośnicy jazdy na BMX-ach, skaterzy, rolkarze i longboarderzy o każdym stopniu umiejętności mogą już bezpiecznie śmigać na pumptracku, jaki wybudowano w Bydgoszczy pomiędzy ulicami Maciaszka i Czorsztyńską na Miedzyniu bydgoszcz.pl
Miłośnicy jazdy na BMX-ach, skaterzy, rolkarze i longboarderzy o każdym stopniu umiejętności mogą już bezpiecznie śmigać na pumptracku, jaki wybudowano w Bydgoszczy pomiędzy ulicami Maciaszka i Czorsztyńską na Miedzyniu w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest szansa, że w przyszłym roku na trzech bydgoskich osiedlach powstaną kolejne pumptracki, które są zgłoszone do BBO. Głosować za ich budową można w listopadzie.

Pierwszy bydgoski pumptrack znajduje się na osiedlu Miedzyń

To średniej wielkości tor rowerowy - ma powierzchnię około 270 metrów kwadratowych. Oprócz kilku asfaltowych pętli z hopkami i zakrętami, powstał plac do odpoczynku i przygotowania do jazdy.

Co to jest pumptrack? To w skrócie jazda rowerem bez napędu i bez konieczności pedałowania po torze o zróżnicowanej wysokościowo trasie. Jazda odbywa się wyłącznie dzięki balansowi i skoordynowaniu ciała rowerzysty. Tor przejechać można nie tylko na rowerze, ale też na deskorolce, rolkach, hulajnodze. Ważne, by pamiętać o kasku na głowie.

Projekt budowy wyczynowego toru do pumptracku został zgłoszony przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało na niego blisko pół tysiąca bydgoszczan. Początkowo analizowano jego budowę w innych miejscach. Ostatecznie, ze względu na uwarunkowania związane z warunkami gruntowymi oraz strefy ochronne, obiekt powstał na miejskiej działce pomiędzy ulicami Maciszka i Czorsztyńską. Wcześniej w tej lokalizacji powstał plac zabaw i boisko.

Budowa pumptracku kosztowała 270 tysięcy złotych. W sobotę (5 IX) obiekt został oficjalnie otwarty z udziałem Michała Sztybla - zastępcy prezydenta Bydgoszczy, Jacka Rosoła - koordynatora Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego oraz Dariusza Smola - wnioskodawcy projektu do BBO. Był też gość specjalny - Bartosz Giemza - wielokrotny mistrz Polski BMX, który przetestował tor i poprowadził warsztaty.

Warto śledzić osiedlowy profil społecznościowy Pumptrack Miedzyń Bydgoszcz, na którym znajdziecie bieżące informacje z wyczynowego toru rowerowego.

W przyszłym roku mają szansę powstać trzy kolejne osiedlowe pumptracki, bo na liście tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszone są ich projekty na:

  • os. Szwederowo – skwer Alojzego Bukolta, szacowany koszt 250 tys. zł
  • os. Bartodzieje – obok orlika (teren z górką) przy ul. Gajowej, koszt 360 tys. zł
  • os. Tatrzańskim - polana obok miasteczka rowerowego pomiędzy ulicami Jarużyńską i Pod Reglami, koszt ponad 470 tys. zł

Do 10 października trwa obywatelska weryfikacja zgłoszonych projektów. W listopadzie br. rozpocznie się głosowanie – wtedy warto zagłosować na osiedlowe pumptracki, jeśli chcemy, by ich budowa została zrealizowana w 2021 roku. Przypomnijmy, że na zadania BBO miasto zagwarantowało w tym roku rekordową kwotę 16 mln zł. Lista zgłoszonych projektów i szczegóły TUTAJ

Pożar hali produkcyjnej w Trzeciewcu pod Bydgoszczą. Do walki z ogniem wysłano 22 zastępy strażaków

Pożar hali produkcyjnej w Trzeciewcu pod Bydgoszczą. Strażac...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto