Trener Piotr Kołc po meczu Zawiszy Bydgoszcz w Świnoujściu. Zobaczcie wideo!

Jakub Stykowski
W meczu rozgrywanym w Świnoujściu, Zawisza Bydgoszcz pokonał Flotę Świnoujście wynikiem 3:0. Zawisza od początku meczu kontrolował grę, a bramki dla drużyny strzelali Patryk Urbański i Jakub Bojas.

Bramki Zawiszy Bydgoszcz, które przyniosły zwycięstwo w Świnoujściu

Bramki dla drużyny Zawisza Bydgoszcz strzelił Patryk Urbański, który dwa razy trafił do siatki rywali - na początku meczu (8. minuta), wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego, oraz pod koniec, kiedy to w 71. minucie skutecznie wykonał rzut karny. Drugą bramkę dla Zawiszy, w 27 minucie meczu, strzelił Jakub Bojas.

Warto zauważyć, że piłkarze Zawiszy Bydgoszcz w Świnoujściu grali bardzo pewnie i nie popełniali większych błędów. Kontrolę nad meczem mieli w zasadzie od 8. minuty, kiedy to Patryk Urbański strzelił pierwszą bramkę.

Flota Świnoujście rozpoczęła mecz w składzie: Kusztan - Jezierski, Mahlamaki, Badowski, Karaman, Cybulski, Kwiecień, Szygenda, Krzysztofek, Helt, Sarbinowski. Z kolei zespół Zawiszy Bydgoszcz wystąpił w składzie: Oczkowski - Jaskuła, Urbański, Graczyk, Sławek, Młynarczyk, Włodyka (89. Paichert), Sobieralski (73, Nowak), Rugowski (79, Okuniewicz), Sanocki (46, Horvat), Bojas (79, Chachuła).

Nerwowy moment dla Zawiszy podczas meczu z Flotą

W 52. minucie meczu drugą żółtą kartką ukarany został Mariusz Sławek, co mogło wpłynąć na nerwowość w zespole. Grający w osłabieniu Zawisza musiał się nieco cofnąć, ale nie przeszkadzało to bydgoskim piłkarzom kreować własnych akcji ofensywnych. W materiale wideo zobaczcie wypowiedź trenera Piotra Kołca.