"Trójka" Laydycha na wagę zwycięstwa. Astoria Bydgoszcz - Korsarz Gdańsk 69:68

MM Bydgoszcz
Mecz Astorii Bydgoszcz z Korsarzem Gdańsk trzymał w napięciu do ...
Mecz Astorii Bydgoszcz z Korsarzem Gdańsk trzymał w napięciu do ... Michał Młodzikowski
Mecz Astorii Bydgoszcz z Korsarzem Gdańsk trzymał w napięciu do samego końca.

Początek pierwszego meczu w II lidze dla Astorii był bardzo udany. Bydgoszczanie szybko odskoczyli od rywali z Gdańska. W trzeciej minucie było 8:0, a w szóstej już 15:2. Korsarz zupełnie nie radził sobie pod koszem. Gospodarze pierwszą kwartę wygrali 21:10. W drugiej przewagę roztrwonili. W 17. minucie było tylko 28:25, a na koniec pierwszej połowy 33:31. Wyrównane były także dwie ostatnie kwarty. W ostanich trzech minutach meczu prowadzenie zmieniało się co chwilę. Na 15 sekund przed końcem Korsarz prowadził 68:66. Trener Zawadka wziął czas i rozrysował ostatnią akcję meczu. Na dwie sekund przed końcem pierwszy (!) celny w tym meczu rzut za trzy punkty oddał Sebastian Laydych i to on zapewnił bydgoskiej drużynie zwycięstwo w całym meczu.

Astoria Bydgoszcz - Korsarz Gdańsk 69:68 (21:10, 12:21, 19:23, 17:14)

Dołącz do MMBydgoszcz.pli napisz artykuł! Poinformuj nas, co się dzieje w mieście. Pochwal się swoimi zdjęciami, komentuj wpisy i załóż własnego bloga!