Trzecia porażka Sandecji Nowy Sącz w zimowym sparingu

Remigiusz Szurek
Piłkarze z Nowego Sącza w sobotę mierzyli się w Mielcu z tamtejszą Stalą, wiceliderem rozgrywek Fortuna 1 Ligi. W bieżącej kampanii ligowej sądeczanie mieli już okazję mierzyć się z ekipą z Podkarpacia. W Mielcu „Biało-czarni” zostali rozbici 1:5.

Teraz aż takiego pogromu nie było. Co więcej to sądeczanie ruszyli do ataków. Dwukrotnie w dogodnej sytuacji znalazł się doświadczony Maciej Korzym: najpierw strzał 31-letniego snajpera z bliskiej odległości wyśmienicie wybronił golkiper mielczan, następnie wygarnął futbolówkę spod nóg napastnika.

Miejscowi mieli swój pomysł na grę. Postawili na bardziej odważne ataki, zagęścili środek pola, osiągnęli przewagę w tej strefie boiska. W 38 minucie Robert Dadok, nowy nabytek wicelidera, występujący wcześniej w Stali Stalowa Wola celnie przymierzył z dystansu nie dając szans Krzysztofowi Baranowi.

Druga połowa przyniosła sporo przetasowań kadrowych w obydwu zespołach. Dziesięć minut po rozpoczęciu tej części spotkania rzut wolny na gola zamienił Marcin Flis. Remis nie utrzymał się jednak zbyt długo. Po kilku minutach piłkę między słupki wpakował Adrian Paluchowski. Jak się okazało to trafienie autora czterech ligowych trafień dla Stali w bieżącym sezonie, okazało się tym decydującym. Goście mogli wyrównać, ale przytomnego dośrodkowania Michała Walskiego nie potrafili zamknąć Bartłomiej Dudzic i Mariusz Gabrych.

We wcześniejszych meczach sparingowych sądeczanie przegrali z dwoma drugoligowcami: ze Stalą Rzeszów 3:4 i Resovią 1:2.

Stal Mielec - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (1:0)
1:0 Dadok 38, 1:1 Flis 55, 2:1 Paluchowski 59.

Stal (skład wyjściowy): Rafał Strączek – Łukasz Seweryn, Andreja Prokić, Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger, Lukasz Bielak, Wojciech Lisowski, Robert Dadok, Kacper Sadłocha.

Sandecja (I połowa): Krzysztof Baran - Adrian Basta, Grzegorz Bran, Michal Piter-Bućko - Kamil Ogorzały, Radosław Kanach, Maciej Małkowski, Dominik Kun - Mateusz Klichowicz, Maciej Korzym, Damian Chmiel (25 Bartłomiej Kasprzak, 37 Michał Walski).

Sandecja (II połowa): Krzysztof Baran (75 Szymon Tokarz) - Tadeusz Socha, Dawid Szufryn, Marcin Flis - Kacper Palacz, Radosław Kanach (60 Patryk Orlof), Jan Kuźma, Michał Walski, Miłosz Kałahur - Bartłomiej Dudzic, Mariusz Gabrych.