Tygodniowy przegląd prasy 11.12.2022: Bydgoszcz, 4.12-10.12.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Bydgoszczy

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bydgoszczy czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Bydgoszczy czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Bydgoszczy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 4.12 a 10.12.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Taka będzie kolęda 2022/2023 w Bydgoszczy. Kiedy zaczyna się wizyta duszpasterska? Księdza można zaprosić online”?

Przegląd tygodnia: Bydgoszcz, 11.12.2022. 4.12 - 10.12.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Taka będzie kolęda 2022/2023 w Bydgoszczy. Kiedy zaczyna się wizyta duszpasterska? Księdza można zaprosić online

Ksiądz po kolędzie przychodzi do katolickich domów już od kilkuset lat! Ta tradycja wizyty duszpasterskiej wywodzi się ze średniowiecza. Obecnie głównym celem kolędy jest osobiste poznanie parafian i ich problemów, wspólna modlitwa oraz błogosławieństwo domu i jego mieszkańców. Kiedy ksiądz chodzi po kolędzie? Jak będzie przebiegała kolęda 2022/2023 w Bydgoszczy? Czytaj więcej.

📢 Tyle pieniędzy wydadzą teraz rodzice na klasowe prezenty świąteczne. Oto konkretne kwoty

W wielu szkołach tradycyjnie odbywają się wigilie klasowe, podczas których uczniowie otrzymują upominki. Często prezenty robią sobie nawzajem - uczniowie losują, kogo w danym roku obdarują. Mikołajki klasowe zazwyczaj mają ustaloną kwotę, w której powinien zmieścić się zakup prezentu. Ile wydać na świąteczny prezent w szkole? Jak to wygląda w Bydgoszczy? Oto konkretne kwoty, jakie w tym roku wydadzą rodzice na klasowe prezenty świąteczne. Zobacz w naszej galerii.

📢 Takie były najwyższe wygrane Lotto w Bydgoszczy. W tych kolekturach padły miliony

Rekordowa wygrana w Lotto w Bydgoszczy - 13 641 628,00 zł - padła w 2007 roku w kolekturze przy ul. Magnuszewskiej. W tym roku, jak dotąd, najwyższa wygrana w grach Lotto w Bydgoszczy padła 10 czerwca w kolekturze przy ul. Śniadeckich 43. Szczęśliwiec zagrał w Multi Multi Plus i wygrał 195 000,00 zł. Sprawdziliśmy, w których kolekturach w Bydgoszczy padły najwyższe wygrane. Zobacz ich lokalizacje w naszej galerii - tu wygrywano miliony!

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 11.12.2022: 4.12-10.12.2022 Bydgoszcz: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Bydgoszczy. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Takie szkolne kary są teraz niezgodne z prawem. Czy nauczyciel może kazać zmyć makijaż? To mówią przepisy

Obowiązki ucznia określa się w statucie szkoły. Statut szkoły powinien być natomiast zgodny z przepisami ustawy Prawo oświatowe. Okazuje się, że w szkołach w Polsce nadal zdarzają się kary i zachowania, które nie są zgodne z prawem. Czy nauczyciel może kazać zmyć makijaż albo zabrać telefon? Czy szkoła może ingerować w ubiór czy makijaż ucznia? Zobaczcie, co na ten temat mówi prawo.

📢 Ten znany lek wycofano ze sprzedaży. Ważne ostrzeżenie dla mieszkańców Bydgoszczy. GIF reaguje

Nowe ostrzeżenie GIF - kolejny lek wycofany z obrotu. Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu dwie serie płynu do odkażania skóry Rivanol 0,1%, z powodu stwierdzenia wady jakościowej. Wycofany lek sprzedano również w Bydgoszczy. Sprawdź koniecznie, czy nie masz wycofanych serii w swojej apteczce.

📢 Tych potraw wigilijnych lepiej nie dawać dzieciom. Oto tradycyjne świąteczne dania, których dzieci powinny unikać

Tradycyjnie w wigilię Bożego Narodzenia na stole pojawia się dwanaście potraw. Wśród nich niezmiennie królują karp, sałatka jarzynowa, pierogi z kapustą i grzybami grzybami, pierniczki czy makowiec. Bez tych tradycyjnych potraw trudno jest wyobrazić sobie wieczerzę wigilijną. Czy te dania mogą jeść także najmłodsi członkowie rodziny? Których tradycyjnych dań z wigilijnego stołu lepiej nie dawać dzieciom? Zobacz teraz w naszej galerii listę potraw, których lepiej nie dawać dzieciom do jedzenia.

📢 Tak wygląda Bydgoski Jarmark Świąteczny oczami internautów. Zostały dwa tygodnie, by go odwiedzić [zdjęcia]

W sobotę, 19 listopada wystartował Bydgoski Jarmark Świąteczny. To niemal pięć tygodni świątecznej zabawy - zarówno dla mieszkańców Bydgoszczy, jak i dla turystów z całego kraju. Wystawcy z pysznym jedzeniem i rękodziełem wypełnili po brzegi świąteczne domki na ul. Mostowej i Starym Rynku. Każdego dnia na Bydgoski Jarmark Świąteczny przybywa sporo osób. Zobaczcie, jak relacjonują swoją wizytę na Instagramie.

📢 Kujawsko-Pomorskie. W tych miejscach kamery rejestrują wjazd na czerwonym świetle. Oto dokładne lokalizacje

Przejazd na czerwonym świetle to jedno z najpoważniejszych wykroczeń drogowych. Kierowcy, którzy nie zatrzymują się na czerwonym świetle, dostają bardzo wysokie kary a porządku pilnują... rejestratory. Na niektórych skrzyżowaniach przejazdów pilnują specjalne urządzenia, których nie da się oszukać! Gdzie można trafić na rejestrator przejazdu na czerwonym świetle? Mamy dokładne lokalizacje. Poznaj je teraz w naszej galerii!

📢 Kujawsko-Pomorskie. Te miejscowości w naszym regionie znikną albo zmienią nazwę

Rząd szykuje spore usuwanie nazw z mapy Polski. Od 1 stycznia 2023 r. swoje nazwy zmieni 228 miejscowości oraz obiektów fizjograficznych w całej Polsce. Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w tej sprawie. Sprawdź teraz w naszej galerii, jakie miejscowości w Kujawsko-Pomorskiem zmienią swoje nazwy.

📢 Takie bombki i ozdoby choinkowe z PRL są teraz sporo warte w Bydgoszczy i regionie. Tego szukają kolekcjonerzy

Takie bombki z czasów PRL i stare ozdoby choinkowe mogą okazać się prawdziwą kopalnią złota! Niektóre stare bombki są teraz bardzo cenne. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie sporą sumę pieniędzy. Są takie ozdoby choinkowe, których wartość sięga kilkuset złotych - także w Bydgoszczy i w Kujawsko-Pomorskiem. Zobacz je teraz w naszej galerii.

📢 Takie są teraz modne swetry świąteczne damskie i męskie. Oto najbardziej urocze i zabawne swetry na święta [zdjęcia]

Świąteczne swetry to dla jednych symbol "obciachu" i powód do śmiechu, dla innych - element obowiązkowy bożonarodzeniowych stylizacji i jeden z najważniejszych dodatków na zimę. Jakie świąteczne swetry są najmodniejsze w 2022 roku? Zebraliśmy wzory świątecznych swetrów damskich i męskich. Te bożonarodzeniowe swetry zachwycą gości. Zobacz je teraz w naszej galerii.

📢 Tyle zarobi teraz Mikołaj, kurier, sprzedawca choinek i karpi. Te osoby dorobią najwięcej

Świąteczny biznes rozkręca się nie tylko ze świątecznymi akcjami czy promocjami, ale i… rekrutacjami. Wielu Polaków szuka pracy dorywczej, aby dorobić. Szczególnie w okresie przedświątecznym dodatkowe zajęcia są wręcz rozchwytywane a ofert dodatkowej pracy przybywa. Pojawia się wiele ofert pracy sezonowej za nawet 250 zł na rękę. Gdzie można zarobić najwięcej? Zobacz teraz w naszej galerii.

📢 Kobiety i mężczyźni o tych imionach są najinteligentniejsze. To wyczytaliśmy w Księdze Imion o znaczeniu twojego imienia

Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was zestawienie, które powstały na podstawie znaczenia imion i horoskopu. Zobaczcie, osoby o jakim imieniu i znaku zodiaku uznawane są najinteligentniejsze. Sprawdźcie.

📢 Tak teraz wygląda Macaulay Culkin - zdjęcia. "Kevin sam w domu" w Wigilię w Polsacie

"Kevin sam w domu" to już pozycja obowiązkowa w programie tv podczas Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku nie będzie inaczej. Polsat wyemituje komedię w Wigilię. Zobacz, jak teraz wygląda Macaulay Culkin, czyli aktor, który grał Kevina w filmie "Kevin sam w domu".

📢 Kujawsko-Pomorskie. Takie są największe wsie w powiecie bydgoskim. Tutaj mieszka najwięcej osób

Sprawdziliśmy, gdzie w powiecie bydgoskim mieszka najwięcej osób. Oto 15 wsi z największą liczbą mieszkańców.

📢 Tak wyglądają zabytkowe kościoły w Bydgoszczy. Cały świat widzi je Google Street View i Google Earth

W Bydgoszczy mamy kilka kościołów, które uznawane są za zabytkowe. To wyjątkowe budowle, które liczą sobie wiele a czasem kilkaset lat tradycji. Zobaczcie najpiękniejsze zabytkowe kościoły w Bydgoszczy. Przedstawiamy tez ciekawostki związane z tymi kościołami i ich historię.

📢 Politechnika Bydgoska coraz mocniej otwiera się na świat. Co połączyło ją z uczelnią z Indonezji? [zdjęcia]

Wspólne projekty designerskie i artystyczne, realizacja praktyk zawodowych oraz wymiana studencka - Politechnika Bydgoska od niedawna - w obszarze sztuk projektowych - współpracuje z uczelnią z dalekiej Indonezji.

📢 Taka będzie zima 2022/2023. Kiedy spadnie śnieg? Oto nowa prognoza pogody. Żółte alerty IMGW dla Bydgoszczy i regionu

Jaka pogoda czeka nas przez najbliższe miesiące w Polsce? Jaka będzie zima 2022/2023? Czy w Wigilię i Boże Narodzenie spadnie śnieg? Czy czekają nas białe święta? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował najnowszą prognozę. IMGW prognozuje, jaka będzie pogoda aż do marca 2023 roku! Sprawdź najnowsze prognozy pogody IMGW na zimę i święta!

📢 Niedziela handlowa grudzień 2022. W dwie niedziele sklepy będą otwarte. Czy 11 grudnia 2022 to niedziela handlowa? Sprawdź

Niedziele handlowe grudzień 2022. W tym roku niedziele handlowe zostały bardzo ograniczone, ale w grudniu 2022 roku sklepy będą otwarte w dwie niedziele! Czy 11 grudnia to niedziela handlowa? Sprawdź, w które niedziele w grudniu można zrobić zakupy. Zobacz, w które dni wypadną niedziele handlowe w 2022 roku.

📢 Loty z Bydgoszczy do Birmingham poważnie zakłócone? Strajki na brytyjskich lotniskach. MSW ostrzega podróżujących w święta

Lotniska w Wielkiej Brytanii mogą zostać sparaliżowane w okresie świątecznym i noworocznym. Pracownicy straży granicznej zapowiedzieli strajki. Jak informuje "The Guardian" protest obejmie sześć lotnisk: Heathrow, Gatwick, Manchester, Glasgow, Cardiff i Birmingham, gdzie można polecieć bezpośrednio z bydgoskiego lotniska...

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Fogiel: bon-moty Korwin-Mikkego nie naprawią ekonomii

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie