Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

U Biziela nie boli. Ten szpital ma certyfikat

Joanna Pluta
Przyznawanie certyfikatu "Szpital bez bólu" placówkom, które sprostają stawianym przez organizatorów wymaganiom.
Przyznawanie certyfikatu "Szpital bez bólu" placówkom, które sprostają stawianym przez organizatorów wymaganiom. Pit1233
Kolejna lecznica w naszym mieście dostała certyfikat "Szpital bez bólu". Pacjenci nie będą cierpieli w bydgoskim szpitalu Biziela.

Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy otrzymał certyfikat "Szpital bez bólu". Program "Szpital bez bólu" został zainicjowany przez Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Towarzystwo Chirurgów Polskich, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne.

Aby otrzymać certyfikat "Szpital bez bólu" szpitale muszą spełniać określone kryteria, wśród których są między innymi przeprowadzane regularnie szkolenia personelu medycznego z zakresu uśmierzania bólu, prowadzenie monitoringu natężenia bólu pooperacyjnego, informowanie pacjentów o możliwości i metodach uśmierzania bólu pooperacyjnego przed zabiegiem, a także prowadzenie dokumentacji dotyczącej pomiarów bólu i zastosowanego postępowania, zgodnego z zaleceniami i rekomendacjami uśmierzania bólu oraz monitorowanie i zgłaszanie działań niepożądanych w zastosowanym przez placówkę leczeniu.

Przyznawanie certyfikatu "Szpital bez bólu" placówkom, które sprostają stawianym przez organizatorów wymaganiom, ma za zadanie promocję najwyższych standardów i podnoszenie jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego w polskich szpitalach.

To nie jest jedyny szpital w Bydgoszczy, który może się poszczycić tym certyfikatem. Pod koniec 2013 roku otrzymało go również Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii. - Właściwe uśmierzanie bólu po zabiegach wpływa na zmniejszenie częstości występowania przetrwałego bólu pooperacyjnego, który stanowi poważny problem ekonomiczny i społeczny - komentowali wtedy przedstawiciele placówki. - Dodatkową korzyścią z uzyskania certyfikatu jest redukcja kosztów hospitalizacji pacjentów dzięki zmniejszeniu częstości występowania powikłań pooperacyjnych oraz wcześniejszemu wypisowi ze szpitala.

W połowie ubiegłego roku certyfikat po raz kolejny otrzymało również Centrum Onkologii. Pierwszy dostało w 2011 roku i po trzech lat placówce udało się go przedłużyć.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto