Ubezpiecz uprawy z PZU i zyskaj dopłatę z budżetu państwa -nawet do 65% wysokości składki

Materiał informacyjny PZU
PZU rozpoczęło sprzedaż ubezpieczeń upraw na wypadek niekorzystnych zjawisk pogodowych, które mogą wystąpić w okresie wiosenno–letnim. Sadownicy oraz pozostali producenci rolni mogą otrzymać dofinansowanie aż do 65% wysokości składki ubezpieczeniowej. Limit na dopłaty do składek na ten rok przyznany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest wystarczający i każdy zainteresowany ofertą w PZU będzie mógł skorzystać z dopłat do składek.

*

- W marcu rozpoczęto sprzedaż ubezpieczeń chroniących uprawy zbóż oraz innych roślin jarych i ozimych. W tym roku, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, w ubezpieczeniu PZU Uprawy zwiększono odpowiedzialność za szkody całkowite dla jabłek i gruszek do 80%, a dla szkód powstałych po 31 maja w pozostałych uprawach (z wyłączeniem warzyw i tytoniu) do 95% wartości plonu. Dodatkowo w przypadku szkody PZU będzie przyjmować cenę za uszkodzoną uprawę zgodnie z ceną przyjętą w polisie - mówi Paweł Ochmański dyrektor Biura Produktów Detalicznych i MSP w PZU.

Dzięki elastyczności oferty PZU Uprawy rolnicy sami mogą wybierać ryzyka, przed którymi chcą chronić swoje uprawy. Oprócz ubezpieczenia pojedynczych ryzyk, np. przymrozków wiosennych czy gradu, PZU proponuje także polisy pakietowe:

• „Pakiet Wiosna” który zabezpiecza uprawy przed szkodami spowodowanymi przez grad i przymrozki wiosenne,
• „Pakiet 5 Ryzyk” który chroni uprawy przed skutkami deszczu nawalnego, huraganu, uderzenia pioruna, lawiny lub obsunięcia się ziemi.

Z dofinansowania przez Skarb Państwa do 65% wysokości składki skorzystać można zarówno ubezpieczając uprawy od ryzyk obowiązkowych, dotowanych np. grad czy przymrozki wiosenne oraz od ryzyk dobrowolnych dotowanych np. deszcz nawalny, huragan.

Warto pamiętać, że producenci rolni otrzymujący dopłaty bezpośrednie muszą ubezpieczyć przynajmniej 50% upraw dotowanych takich jak: zboża, kukurydza, rzepak, rzepik, ziemniaki, buraki cukrowe, warzywa gruntowe lub rośliny strączkowe, owoce drzew i krzewów owocowych, truskawki, chmiel i tytoń - od przynajmniej jednego ryzyka obowiązkowego np. gradu.

W sezonie wiosennym 2023 PZU oferuje promocyjną zniżkę do ubezpieczenia PZU NNW rolnika z której może skorzystać ubezpieczony, ubezpieczający oraz osoby zamieszkałe w gospodarstwie domowym. Natomiast dla klientów, którzy posiadają w PZU ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego, przygotowano ofertę promocyjną przy ubezpieczeniu zbóż od ryzyka gradu lub przy wykupie Pakietu Wiosna.

Największego polskiego ubezpieczyciela wybiera ponad 40% rolników – PZU w 2022 r. chroniło łącznie blisko 1,35mln ha różnych upraw. Dzięki elastycznej formie płatności klienci PZU mogą rozłożyć składkę na raty bez żadnych dodatkowych opłat lub przesunąć termin płatności na czas po żniwach. Mogą też wykupić udział własny oraz obniżyć franszyzę integralną (procent sumy ubezpieczenia, do którego zakład ubezpieczeń nie ponosi odpowiedzialności) – do 8%.

Oprócz oferty ubezpieczeń dotowanych, PZU przez cały rok oferuje komercyjne ubezpieczenia wszelkich upraw (w tym ziół, roślin ozdobnych w szkółkach, upraw w szklarniach i tunelach foliowych itp.), a także wiele innych ubezpieczeń dla segmentu agro, m.in. dobrowolne i obowiązkowe OC rolników, budynków w gospodarstwach rolnych, sprzętu rolniczego i innego mienia ruchomego, zwierząt, drobiu, słomy lub siana składowanych poza budynkami, ubezpieczenie na życie i zdrowie, a także NNW rolników i ich współmałżonków oraz polisy komunikacyjne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Ubezpiecz uprawy z PZU i zyskaj dopłatę z budżetu państwa -nawet do 65% wysokości składki - Dziennik Bałtycki

Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie