Udany początek sezonu juniorów TKM Włocławek

Uwaga kibiców skoncentrowana była na pojedynku faworytów rozgrywek pierwszych drużyn TKM i łączonej ekipy bydgoskich klubów Astorii i Novum.76
TKM I
16 18 17 2570
ASTORIA/NOVUM15 18 21 16TKM I: Kijewski 20, Warszawski 19, Barański 12, Komenda 8, Matusiak 5, Wojciechowski 5, Chojnacki 3, Wronkowski 3, Grzelak 1, F. Zych, Laskowski.Prowadzący włocławian trener Grzegorz Kożan nie mógł skorzystać z Bartosza Jankowskiego. Nie było też uczącego się we władysławowskiej SMS Daniela Olejniczaka. Od pierwszych gwizdków gra była bardzo wyrównana, a gospodarze dopiero w końcówce pierwszej kwarty zdołali osiągnąć minimalne prowadzenie. Podobnie było też w kolejnej, a pierwszą część pojedynku włocławianie zakończyli z jednopunktową przewagą.Po zmianie stron przewagę zaczęli uzyskiwać goście. W pewnym momencie sięgała ona już 7 punktów, jednak gospodarze zdołali ją w końcówce kwarty nieco zmniejszyć. Ostatnia część meczu należała do włocławian. Skutecznego w całym spotkaniu Michała Kijewskiego wsparł celnym rzutami Adrian Warszawski, co zapewniło niewysokie, ale pewne zwycięstwo.47
KATARZYNKA
11 6 9 2178
TKM II
14 24 21 19TKM II : Cieślewicz 23, Tuszyński 18, Frontczak 10, Marchlewski 6, Zboiński 6, Nowakowski 4, Kłódkowski 3, Dutkiewicz 3, Ręgocki 2, Ustienny 2, Szczerbiak 1.Do juniorskiej ligi TKM zgłosił także drugi zespół, w którym występują wyłącznie kadeci. Na inaugurację podopieczni serbskiego szkoleniowca Vladimira Ruzicica pewnie wygrali wyjazdowy mecz w Toruniu. Gospodarze jedynie w pierwszej kwarcie nawiązali w miarę wyrównaną walkę. W dwóch kolejnych nie potrafili przekroczyć dwucyfrowej bariery zdobytych punktów.80
AKM
16 19 21 2458
BASKET II
17 12 19 10AKM: Dębczyński 18, Mossakowski 16, Osiński 14, Taczkowski 12, Wójcik 9, Nowacki 5, Lebiedziński 4, Kazimierczak 2.Goście w trzech pierwszych kwartach toczyli wyrównany bój z zespołem trenera Romana Konopczyńskiego. Zdecydowaną przewagę włocławianie uzyskali w ostatniej odsłonie, w której ich prowadzenie rosło z każdą minutą.Kontuzja Piotra Pamuły! Nie zagra w Anwilu nawet 4 miesiące! Sukces odnieśli chłopcy z grupy żaków (rocznik 2002), którzy zajęli drugie miejsce w turnieju w Rawiczu.Już w inauguracyjnym meczu włocławianie spotkali się z późniejszym triumfatorem Śląskiem Wrocław przegrywając 52:61. Lepiej powiodło się w kolejnych meczach. TKM rozgromił Ravię 117:17, wygrał 58:34 z Astorią Bydgoszcz, 55:32 z WKK Wrocław i 63:26 z Regisem Wieliczka.Pierwszoplanową postacią turnieju był najmłodszy przedstawiciel rodu Plutów Michał, który uznany został MVP zmagań. Przypadł mu także - z dorobkiem 194 punktów - tytuł króla strzelców. Pozostałe punkty zdobyli: Lebiedziński 49, Dubiniec 35, Maciejewski 20, Lewandowski 17, Przybyszewski 14, Ryczkowski 8, Jankowski 2, Krępczyński 2, Lendzion 2, Makowski

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani