Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uniwersytet Trzeciego Wieku i Dziecięcy – zapisz się!

Redakcja
www.kutw.pl
Rekrutacja na Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Uniwersytet Dziecięcy rozpoczyna się już wkrótce. Kto powiedział, że studiować mogą tylko 20-letni? Bydgoskie uczelnie wiedzą, że tak być nie musi.

Student na emeryturze

Wrócić do studenckiej ławy po latach albo zasiąść w niej, ponieważ wcześniej nie było czasu, możliwości… Teraz liczą się tylko chęci. Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy powstał w 2007 roku. Celem KUTW jest promocja wiedzy przyrodniczo-humanistycznej oraz realizacja przesłania dotyczącego zaangażowanego życia w okresie późnej dorosłości. KUTW ma aktywizować osoby w okresie późnej dorosłości.

Słuchacze realizują się edukacyjnie, społecznie, kulturalnie i rekreacyjnie poprzez aktywne uczestnictwo w proponowanych zajęciach. Studenci mają zajęcia z:
- informatyki,
- pedagogiki,
- psychologii,
- biologii,
- kultury i sztuki,
- historii,
- sportu.
Uczestnicy organizują kursy, wycieczki, spotkania. Przy KUTW istnieje Samorząd Słuchaczy, który tworzy 5 pań. Jeszcze we wrześniu:

- 27 IX zaplanowano spotkanie z Danutą i Leszkiem Warmbier. Na terenie Fundacji Piękniejszego Świata w Skłudzewie odbędą się warsztaty poświęcone ekspresji twórczej w różnych formach działalności plastycznej.

- 30 IX słuchacze KUTW wybierają się do Wilna, Kowna. W programie są również Troki. Orientacyjny koszt wycieczki ok. 700 zł.

KUTWA to K-ultura, U-śmiech, T-wórczość, W-ytrwałość, A-ktywność

Złóż dokumenty

Wszyscy zainteresowani studiowaniem na Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku od 29 sierpnia mogą składać dokumenty. Potrzebne są dowód osobisty i 1 zdjęcie.

Miejsce składania dokumentów:
Biuro Rekrutacji: Eleonora Fiedorowicz
ul. Chodkiewicza 30, pok. 1
w godzinach 10.00 - 13.00 (poniedziałek-piątek)
telefon 52 34 19 163
fax 52 23 19 160
e-mail: [email protected]

Inauguracja roku akademickiego już 12 października o godz. 17.00. Zajęcia odbywają się w środy o godz. 16.00 wg harmonogramu spotkań.

110 Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce

Pierwszy Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał we Francji 1973r., w Polsce w 1975 w Warszawie. Działa do dziś i liczy ok. 1120 członków. Obecnie w Polsce działa blisko 110 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, które łącznie zrzeszają 25 tysięcy słuchaczy. Najliczniejszą grupą słuchaczy może się poszczycić UTW z Krakowa, w którym liczba słuchaczy wynosi ponad 1800.

Z podstawówki na uniwersytet

Inicjatywa Uniwersytetu Dziecięcego ma zachęcać uczniów szkół podstawowych do poznawania świata nauki oraz pomóc w uzyskaniu odpowiedzi na pytania nurtujące najmłodszych.
Pierwszy Uniwersytetu Dziecięcego zrealizowano w 2002 roku na Uniwersytecie w Tybindze. Od kilku lat także polskie ośrodki akademickie włączają się w kształcenie najmłodszych. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy jako pierwsza uczelnia w regionie wprowadził w życie pomysł UD. UTP chce rozwijać zainteresowanie uczniów szkół podstawowych naukami ścisłymi i przyrodniczymi oraz przybliżyć im, mechanizmy funkcjonowania otaczającego je świata. W każdej edycji UD UTP brało udział ponad 300 małych studentów.

Zapisy na VI edycję UD

5 września rozpoczynają się zapisy na kolejną edycję Uniwersytetu Dziecięcego UTP. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Studentem Uniwersytetu Dziecięcego UTP może zostać dziecko w wieku od 7 do 11 lat. Dzieci, które brały udział w poprzednich edycjach, a chcą kontynuować przygodę z UD powinny zostać zarejestrowane ponownie. Wszystkie wcześniejsze loginy i hasła zostaną usunięte z bazy danych. W celu rekrutacji dziecka konieczne jest wypełnienie, przez rodzica lub prawnego opiekuna, formularza znajdującego się na stronie internetowej UD. Informacja o przyjęciu dziecka zostanie wysłana na adres e-mail.

Udział w zajęciach UD jest odpłatny. Opłata jest związana z partycypacją rodziców/opiekunów dziecka w kosztach prowadzenia przedsięwzięcia (zakup materiałów dla dzieci oraz catering). Opłata semestralna wynosi 50 zł.

Z indeksem na wykłady

Wykłady rozpoczynają się o godzinie 11.00. Każdy „student” otrzymuje „indeks”, którego posiadanie uprawnia do uczestnictwa w zajęciach. Po zakończeniu wykładu „student” otrzyma pieczątkę w „indeksie” za uczestnictwo w wykładzie. Wykłady nie są zakończone egzaminem, zaliczenie otrzymuje się na podstawie obecności na zajęciach. Udział „studenta” w co najmniej 3 wykładach upoważnia do otrzymania dyplomu ukończenia Uniwersytetu Dziecięcego UTP, który jest potwierdzeniem uczestnictwa i ma charakter symboliczny.

Czytaj też: Bydgosz dziś i przed laty: zobacz jak zmieniało się miasto

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto