W bydgoskiej Enea Astorii panują nad nerwami, w Ostrowie już nie

Krzysztof Wypijewski
Zmęczeni, ale szczęśliwi. Z numerem 55 Marcin Nowakowski
Zmęczeni, ale szczęśliwi. Z numerem 55 Marcin Nowakowski Marcin Lisiecki/Warszawa
- Wielkie słowa uznania dla zespołu. Chłopacy walczyli do końca, pokazali charakter - mówił po meczu w Warszawie trener Enea Astorii Artur Gronek. Jego drużyna wygrała 71:69.

Mecz z Legią miał dziwny przebieg. Na 2 minuty przed końcem III kwarty beniaminek prowadził 17 punktami, ale nagle stracił skuteczność i doszło do nerwowej końcówki. W niej bohaterem okazał się Marcin Nowakowski, który na 9 sekund przed finałową syreną trafił z półdystansu.

- Przez trzy kwarty realizowaliśmy założenia. W pewnym momencie prowadziliśmy już różnicą 20 punktów [na początku III kwarty - dod. red.] i w pewnym momencie nie mogliśmy zebrać piłki w obronie, Legia dobijała swoje rzuty. Największy plus jest taki, że wytrzymaliśmy końcówkę, opanowaliśmy nerwy. Takie zwycięstwa najlepiej smakują i budują zespół, z czego się cieszymy - mówił na pomeczowej konferencji Marcin Nowakowski.
Niedzielne spotkanie z ławki rezerwowych obserwował Michał Chyliński. Kapitan doznał urazu stawu skokowego podczas rozgrzewki. Kontuzja nie wydaje się poważna, trener Gronek uznał jednak by Chylińskiego w stolicy oszczędzać. Na niedzielny mecz w hali Immobile Łuczniczka z Anwilem (godz. 12.30, Polsat Sport) powinien być gotowy.

Bilety na derby można nabywać za pośrednictwem strony internetowej astoriabydgoszcz.ticketik.pl oraz w Artego Arenie do piątku do godzinach 9.00-11.00 oraz 19.00-20.00. Ceny od 5 do 30 zł. Już sprzedano 2 tys. biletów!

Nerwowo w Ostrowie. Stal przegrała trzy mecze (u siebie z Astorią i Stelmetem Zielona Góra oraz na wyjeździe z HydroTruckiem Radom). Trener Jacek Winnicki podał się do dymisji (zastąpił go Łukasz Majewski, który jeszcze rok temu był koszykarzem Stali). Działacze rozwiązali umowy z Yancym Gatesem oraz Grzegorzem Surmaczem, a Jay Threatt oraz Nikola Jevtović zostali zawieszeni w prawach zawodniczych. Na wszystkich koszykarzy nałożone kary finansowe.