Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Bydgoszczy powstaną cztery nowe pływalnie. Wyłoniono już projektanta tej przy „piątce”

Katarzyna Dworska
Baseny na Kapuściskach i w Fordonie będą podobne do tego, który wybudowano przy Stawowej na Błoniu.
Baseny na Kapuściskach i w Fordonie będą podobne do tego, który wybudowano przy Stawowej na Błoniu. archiwum GP
Zjeżdżalnia, jacuzzi, sauna, sala do aerobiku, fitness, trybuny i parking – Kapuściska zyskają nowy basen.

Zakończył się przetarg na zaprojektowanie pływalni przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5. W obiekcie przy ul. Szare Szeregów znajdzie się pełnowymiarowy basen i drugi, mniejszy przeznaczony do nauki pływania. - Nowa hala będzie połączona z obecnym budynkiem szkoły prawdopodobnie na wysokości pierwszego piętra łącznikiem – wyjaśnia Piotr Kurek z biura obsługi mediów i komunikacji społecznej ratusza. - Za dokumentację projektową miasto zapłaci 119 tys. zł i otrzymamy ją jesienią.
W pływalni znajdą się również zjeżdżalnia, jacuzzi, sauna, sale do aerobiku i fitness oraz trybuny. - Powstanie też parking – dodaje Kurek. - W przetargu udział wzięło 9 firm.

Podobnie wyglądać ma basen przy Kromera w Fordonie. Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej zostanie rozpisany na przełomie marca i kwietnia. - Trudno w tej chwili podawać koszt realizacji tych inwestycji – tłumaczy Kurek. - Można jednak spodziewać się, że będą one zbliżone do kwoty wydanej na pływalnię przy ul. Stawowej, gdzie budowa nowoczesnego basenu z trzema nieckami i licznymi atrakcjami zamknęła się kwotą 24 mln zł.

Mniejsze pływalnie powstaną przy Pijarów i 11 Listopada. - Ze względu na ograniczone warunki terenowe będą mniejsze – opisuje Kurek. - Będą również wyposażone w mniejszą liczbę dodatkowych atrakcji i pomieszczeń, stąd ich koszt także nie będzie tak duży.

Cztery nowe baseny w Bydgoszczy sfinansowane zostaną z budżetu miasta, a budowa pierwszego rozpocznie się w przyszłym roku. Czy w mieście potrzeba ich aż tyle? - Na największych osiedlach takie obiekty rekreacyjne powinny być standardem – uważa Kurek. - Tym bardziej, że na każdym z nich już od wielu lat mieszkańcy zgłaszali postulaty związane z budową pływalni. Na przykład na Miedzyniu temat był podnoszony od ponad 20 lat.

Przy wyborze lokalizacji ratusz posiłkował się na analizie przygotowanej w Wydziale Edukacji i Sportu. - Braliśmy pod uwagę nie tylko liczbę mieszkańców na danym obszarze – tłumaczy Kurek. - Równie ważna była także liczba dzieci korzystających z zajęć na pływalni oraz odległości szkół od basenów na terenie Bydgoszczy.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto