Budynek dawnej przychodni w Bydgoszczy przejdzie kompleksowy remont

OPRAC.:
Maciej Czerniak
Maciej Czerniak
Budynek przy ulicy Gimnazjalnej 2 w części jest już odnowiony. Teraz przyszła pora na przywrócenie świetności całej kamienicy
Budynek przy ulicy Gimnazjalnej 2 w części jest już odnowiony. Teraz przyszła pora na przywrócenie świetności całej kamienicy KFPF
Udostępnij:
Budynek przy ulicy Gimnazjalnej 2 w bydgoskim Śródmieściu zostanie odnowiony w całości. W jednej jego części już działa inkubator przedsiębiorczości.

Zobacz wideo: Rybi Rynek w Bydgoszczy. Jakie zmiany nas czekają?

Zaniedbany wcześniej budynek przychodni, w której kiedyś robiło się popularne zdjęcia małoobrazkowe płuc, przejdzie kompleksową modernizację i zyska nowy wygląd. Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy podpisał umowę na remont drugiej części kamienicy przy ulicy Gimnazjalnej w Bydgoszczy. W nowoczesnym obiekcie powstaną nowe powierzchnie biurowe dla lokalnych przedsiębiorców - informuje Beata Krzemińska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego województwa kujawsko-pomorskiego.

- Chcemy by nasze inkubatory przedsiębiorczości pomagały regionalnym firmom w prowadzeniu biznesu. Wiem, że takie wsparcie jest potrzebne i oczekiwane – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.- Cieszę się, że udało się nam przejąć na własność drugą część tego budynku, który przywrócimy do dawnej świetności.

Budynek przy ulicy Gimnazjalnej 2 to zabytkowa kamienica, w której mieściły się pomieszczenia lecznicy oraz prywatne apartamenty właściciela, doktora Jana Króla. Został wybudowany w latach 1927-1928. Połowę budynku należącego obecnie do Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego otwarto i udostępniono przedsiębiorcom w 2015 roku dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Po kilku latach udało się podjąć wyczekiwanego remontu drugiej części kamienicy.

Miejsce dla małych i średnich przedsiębiorców

- Dzięki tej inwestycji powstanie około tysiąc metrów kwadratowych powierzchni biurowych. W obiekcie znajdzie się również sala konferencyjna z zapleczem oraz pomieszczenia przeznaczone na warsztaty rzemieślnicze i produkcyjne. Obecnie trwają prace projektowe i dokumentacyjne - mówi Beata Krzemińska. - Zakończenie prac przewidziane jest na czwarty kwartał 2023 roku. Rozwój infrastruktury biznesowej zapewnia lepszy rozwój MŚP. Projekt otrzymał wsparcie z funduszy unijnych naszego RPO w wysokości ponad 8 mln złotych.

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy (www.kpfp.org.pl) to spółka samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Główną działalność stanowi udzielanie niskooprocentowanych pożyczek inwestycyjnych i obrotowych dla kujawsko-pomorskich firm sektora MŚP. Dzięki udzielanemu wsparciu przedsiębiorcy Kujaw i Pomorza mogą planować rozwój swoich biznesów, szczególnie gdy mają problem z otrzymaniem kredytu w banku komercyjnym.

Zobaczcie zdjęcia:

"Udzielane pożyczki odpowiadają na różne potrzeby, reagując na zmieniającą się sytuację gospodarczą. Siedziba KPFP znajduje się w Toruniu, biura znajdują się też w Bydgoszczy, Włocławku i Grudziądzu, dodatkowo organizowane są dyżury w Brodnicy" - informuje urząd.

Marszałkowski Fundusz prowadzi regionalne inkubatory przedsiębiorczości w Bydgoszczy, Toruniu i we Włocławku, mieszczą się one w odrestaurowanych budynkach o ciekawej historii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie