Walentynki w Bydgoszczy 2020. Zobacz, co będzie się działo! [kalendarz imprez]

Justyna Tota, Marta Mikołajska
Zabytkowa „czerwona eNka" będzie kursować na walentynkowej linii w sobotę (15 lutego) w godz. 10-16 na trasie Las Gdański - Rycerska
Zabytkowa „czerwona eNka" będzie kursować na walentynkowej linii w sobotę (15 lutego) w godz. 10-16 na trasie Las Gdański - Rycerska Arkadiusz Wojtasiewicz
Z okazji walentynek w Bydgoszczy wyrazić można miłość do ekologii, zdrowia, muzyki, kina... Nie tylko na zakochanych czekają ławeczki w Myślęcinku oraz noc atrakcji i niespodzianek w pływalni na Kapuściskach. W sobotę będzie kursować walentynkowy tramwaj, a w niedzielę bydgoskie zoo zaprasza na Walentynkowy Dzień Kota.

Nie jedna, a dwie Ławeczki Zakochanych od 14 lutego stać będą w Myślęcinku w ramach projektu „Ławeczka”.
- Postanowiliśmy, że wygrawerujemy (nie tylko na oparciu) imiona wszystkich 220 par, które zostały wypisane pod naszym postem - poinformowała nas Paulina Klunder, menadżer projektu.

Przypomnijmy, z okazji walentynek zespół „Ławeczki” ogłosił akcję Ławeczka Zakochanych z grawerami imion zakochanych par, które do 9 lutego zostały wypisane pod postem zamieszczonym na oficjalnej stronie „Ławeczki” na Facebooku.

Internauci wskazali też miejsce, gdzie staną ławki - będzie to malowniczy zakątek Ogrodu Botanicznego w Myślęcinku - miejsce z widokiem na skałki i „Wodospad Zakochanych" - to tutaj przez najbliższe trzy miesiące dwie Ławeczki Zakochanych będą dostępne.

-Ławeczki Zakochanych stać będą do 14 maja. Tak, by wszyscy mieli szansę zrobić sobie na nich pamiątkowe zdjęcie – wyjaśnia menadżerka projektu „Ławeczka”, w ramach którego stawiane są także ławeczki charytatywne, jak np. Serce dla Julki (dostępna do kwietnia/maja).

Do Myślęcinka przychodzi sporo osób i pewnie jeszcze dużo par tam się pozna. Mamy nadzieję, że Ławeczki Zakochanych sprawią, że te spotkania będą jeszcze bardziej wyjątkowe.
Paulina Klunder, menadżer projektu „Ławeczka”

Ławeczki Zakochanych stać będą w Myślęcinku, bo to właśnie w największym parku w Polsce od maja 2019 roku posadawiane są eleganckie ławki z wygrawerowanymi logami firm. Przedsiębiorcy, płacąc abonament za swoją drewnianą ławeczkę (ekologiczną reklamę), wspierają inwestycje Myślęcinka i zapewniają tym samym wygodne oraz stylowe siedziska dla odwiedzających park.

Więcej o akcji Ławeczka Zakochanych pisaliśmy TUTAJ

Wielkie Ekoserce na Mostowej

Z kolei miasto proponuje ekologiczną akcję „Kocham Bydgoszcz, segreguję”.
W piątek (14 lutego) w godz. 12-14 w amfiteatrze przy ul. Mostowej stanie wielkie Ekoserce, w którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Każdy uczestnik akcji otrzyma ekozestaw ułatwiający domową segregację śmieci. Jak ta akcja ma się do Święta Zakochanych?

- Każdy powinien dbać o otaczające go środowisko, tak jak dba się o drugą osobę. Dzięki prawidłowej segregacji śmieci troszczymy się o zdrowie i dobre samopoczucie zarówno swoje, jak i innych. Dzięki segregacji odpadów każdy z nas przyczynia się do działań recyklingowych i zmniejszenia liczby wysypisk śmieci. Jeśli segregujesz, pokazujesz, że Bydgoszcz jest dla Ciebie ważna! - wyjaśnia biuro prasowe Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Na Starym Rynku - zadbaj o serce, przytul się do alpak

Miłość może mieć różny wymiar, także ten zdrowotno-profilkatyczny, o czym będzie można się przekonać 14 lutego podczas pikniku rodzinnego „Zakochaj się!” w godz. 17-20 na Starym Rynku, organizowanego przez UTP i Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego.

W trakcie imprezy będzie promowany zdrowy styl życia - w szczególności zdrowe żywienie, aktywność fizyczna i inne działania mające na celu profilaktykę chorób sercowo-naczyniowych. Specjaliści będą też edukować na temat potrzeby przekazywania organów dla ratowania życia i dbania o nie, by służyły w zdrowiu jak najdłużej. Od godz. 17 jedną z atrakcji będą alpaki z Krainy Dolnej Wisły. Podczas pikniku na scenie odbywać się będą koncerty oraz konkursy z nagrodami. Wydarzenie na żywo będzie transmitowane w mediach społecznościowych.

Filmowe walentynki - w kinie i na strychu

Kto się czubi, ten się lubi - tak można by zapowiedzieć pierwszy z dwóch seansów, na które nie przez przypadek w piątkowy wieczór, 14 lutego, zaprasza Akademia Kinomana w Kinie Orzeł. Do świata bohaterów amerykańskiej komedii „Kiedy Harry poznał Sally” z 1989 r. wprowadzi dr Dominik Wierski - to o godz. 17. Drugi film to kino polskie „Dzieje grzechu”, będące ekranizacją powieści Żeromskiego - o godz. 20.15 seans poprzedzi wstęp prof. Piotra Zwierzchowskiego, bilety: 5 zł.

W walentynki Kino Orzeł ma też propozycję dla miłośników animacji: „Animore mio. To nie będzie romantyczny wieczór” o godz. 19.00, bilety: 5 zł.

Propozycję filmowych walentynek na klimatycznym strychu. Dla par, dla singli, dla przyjaciół... a przede wszystkim dla osób zakochanych w kinie ma Biblioteka Główna przy Starym Rynku 24. W ramach cyklu Projektor na ekranie zagoszczą znakomici aktorzy: Katharine Hepburn, Cary Grant i James Stewart w filmie George'a Cukora z roku 1940. Początek o godz. 18, wstęp wolny!

Całowanie się pod wodą

Propozycje na walentynki ma też pływalnia „Piąta Fala” na Kapuściskach, która zaprasza na „Noc Basenu” w godz. 19.00-2.00. Tym razem w klimacie walentynkowym. Jak zapowiada Agnieszka Adamczyk, kierownik basenu, od godz. 19 na zakochanych czekać będzie aqua aerobik, a godzinę później - nauka pływania z Power Swim.

Pary będą miały okazję wziąć udział w konkursach, jak np. całowanie pod wodą czy taniec z balonem. - Całości dopełni romantyczna oprawa. W wodzie będą pływały balony, a w tle zagra klimatyczna muzyka - mówi Agnieszka Adamowicz. - Oczywiście, zapraszamy także singli. To doskonała okazja, żeby znaleźć swoją „drugą połówkę".

Osoby niepełnoletnie mogą przyjść z rodzicami lub opiekunami. Ceny biletów bez zmian: 15 zł zapłacimy za bilet normalny, 10 zł - za ulgowy. Cena biletu dla seniorów i posiadaczy karty Bydgoska Rodzina 3+ to 7,50 zł.
Kolejne nocne pływanie będzie miało miejsce 21 czerwca w Noc Kupały.

Przeboje Nat King Cole’a wykonają a cappella

W piątkowy wieczór także propozycja dla melomanów - „Walentynki w filharmonii”, które wypełnią największe przeboje z repertuaru Nat King Cole’a. Piosenki jak, m.in. „When I fall in Love”, „Mona Lisa”, „Unforgettable” od serca wykona Affabre Concinui - The Polish Chamber Singers, czyli poznański zespół, śpiewający a cappella muzykę od renesansu po utwory współczesne. Zespołowi będzie towarzyszyć Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej. Początek o godz. 19, bilety: 70/80 zł i 50/60 zł (ulgowe). Bilety do nabycia na portalu www.bilety24.pl i kasie FP.

Co dzieci wiedzą o miłości? Zaimprowizują

Propozycję dla najmłodszych 14 lutego o godz. 17 mają improwizatorzy z grupy Bujdy i Bajania, którzy poproszą dzieci, by opowiedziały o swoich uczuciach - do babci, dziadka, rodziców, zwierzaka, kolegi z przedszkola czy wymyślonego przyjaciela. Na podstawie tych doświadczeń improwizatorzy stworzą opowieści, którą przeniosą wszystkich w magiczny świat. Mali widzowie aktywnie wezmą udział w tworzeniu bajki. Dobry humor dorosłym też jest gwarantowany. Bilety w cienie 15 zł od dziecka i 20 zł od dorosłego do nabycia pod linkiem
oraz na 30 minut przed wydarzeniem w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy (plac Kościeleckich 6).

Linia W jak walentynki

W sobotę (15 lutego) kursować będzie walentynkowy tramwaj - zabytkowa „czerwona eNka" na trasie Las Gdański - Rycerska. Pierwszy odjazd z Lasu Gdańskiego o 10.20, a z Rycerskiej o godz. 9.51. Pełny rozkład jazdy TUTAJ

Walentynkowy Dzień Kota w myślęcińskim zoo

W niedzielę (16 lutego) Myślęcinek zaprasza na Walentynkowy Dzień Kota. Początek o godzinie 11 w pawilonie Akwarium Terrarium. Co czeka odwiedzających?

- Pierwszym punktem programu będzie gra terenowa pt. „Śladem kocich pazurów”. Zabawa przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych. Trzeba będzie aktywnie rozwiązywać wyjątkowe zadania, poszukiwać śladów, obserwować zwierzęta, by odkryć tajemnice drapieżnych kotowatych. Gwarantujemy szybsze bicie serca! O godz. 12.30 natomiast rozpocznie się spacer z przewodnikiem pod hasłem „Poznaj nasze koty”. Uczestnicy obejrzą kocich mieszkańców bydgoskiego Ogrodu Zoologicznego. Spojrzą w wyjątkowe oczy pumy, spróbują dostrzec panterę śnieżną, dowiedzą się, w co się bawi tygrys, posłuchają, jak spędzają walentynki rysie, a jak żbiki. Zbiórka przy wybiegu niedźwiedzi - informuje Sandra Tyczyno, rzecznik LPKiW Myślęcinek.

By wziąć udział w wydarzeniu, należy kupić bilet wstępu w cenie: 15 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy).

Księżniczka i pocztówki miłosne w walentynkowy weekend w operze

W walentynkowy weekend (14, 15 i 16 lutego) na scenie Opery Nova prezentowana jest „Księżniczka czardasza” - jedna z najlepszych produkcji Opery Nova poprzedniej dekady, genialnie wyreżyserowana, z komediowymi gagami rodem z filmu.

- Akcja sceniczna dzieje się w Polsce międzywojennej: w Warszawie i Wilnie, w modnym lokalu, którego bywalcami są m.in. sanacyjni oficerowie oraz w pałacu kresowej arystokracji. Prawdziwy teatr emocji. A muzyka? To największe osiągnięcie kompozytorskie Kálmána: Choć na świecie dziewcząt mnóstwo, Artystki z variété, Nie szukaj szczęścia za górami, za lasami, W rytm walczyka… - to zna każdy mieszkaniec Europy - rekomenduje Ewa Chałat z Opery Nova.

Za pulpitem dyrygenckim stanie Piotr Wajrak. W roli tytułowej kolejno: Darina Gapicz i Dorota Sobczak. Jako książę Edwin: Łukasz Gaj i Adam Zdunikowski, wierny przyjaciel, Toni: Szymon Rona i Jakub Zarębski, hrabianka Anastazja: Marta Ustyniak-Babińska i Dorota Nowak. W roli starego księcia: Ryszard Smęda.

„Księżniczka czardasza” niezmiennie od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników opery, zdecydowana większość biletów została już zakupiona, ale na każdy wieczór można nabyć „wejściówkę”.

- Ponieważ spektakle przypadają w walentynkowy weekend Opera Nova zaprasza do obejrzenia wystawy archiwalnych „pocztówek miłosnych” pn. #LOVEPME., powiększonych i wydrukowanych w formie plakatów. Ekspozycja prezentowana jest dzięki uprzejmości kolekcjonera Mariana Sołobodowskiego i nieprzypadkowo wpisuje się w termin imienin św. Walentego, patrona zakochanych - dodaje Ewa Chałat.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Materiał oryginalny: Walentynki w Bydgoszczy 2020. Zobacz, co będzie się działo! [kalendarz imprez] - Express Bydgoski

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie