"Wielka Pardubicka"... biegaczy

S.K.
Bardzo udany dla Polaków był start w "Wielkiej Pardubickie" znanej z wyścigów koni. W crossie na dystansie 10 km triumfował Kenijczyk Wilson Kirui 31.11, przed zawodnikiem gospodarzy Tomasem Krulsky 31.

Bardzo udany dla Polaków był start w "Wielkiej Pardubickie" znanej z wyścigów koni. W crossie na dystansie 10 km triumfował Kenijczyk Wilson Kirui 31.11, przed zawodnikiem gospodarzy Tomasem Krulsky 31.15 i Leszkiem Biegałą (Zawisza) 31.17. W kategorii juniorów (6,7 km) wygrał Paweł Kwiatkowski (Zawisza) 22.37. W rywalizacji kobiet (5,7 km) triumfowała Justyna Bąk (Skra Warszawa), przed Anną Zagórską (AZS Wrocław).

Udanie wypadli również bydgoszczanie w biegu ulicznym w Kole. W rywalizacji seniorów na dystansie 10 km 3. był Dariusz Kruczkowski 29.21, przed Pawłem Ochalem 29.29. Na 12. pozycji uplasował się Piotr Doręda (wszyscy Zawisza) 32.00. Triumfował zawodnik Białorusi 29.10, przed Michałem Bartoszakiem 29.12. W biegu kobiet zwyciężyła Grażyna Syrek (Olimpia Poznań) 33.55, a 6. lokatę zajęła juniorka Zawiszy Marta Grzelczak (Zawisza) 40.01.