Woda w każdym wieku, odc. 2: Woda w diecie nastolatka

Partnerem cyklu jest MIEJSKIE WODOCIĄGI I KANALIZACJA W BYDGOSZCZY SP. Z O.O.
W naszym nowym cyklu dzielimy się z widzami wiedzą na temat wody na różnych etapach życia. Dziś nasi eksperci opowiadają o znaczeniu wody w okresie dojrzewania i wzmożonej aktywności fizycznej.

Dzieci w okresie przyspieszonego wzrostu potrzebują dużo wody – w końcu to z niej głównie składają się nasze ciała. Dobre nawodnienie to także podstawa przy wzmożonym wysiłku, a według statystyk najaktywniejsza fizycznie jest młodzież między 10 a 14 rokiem życia.

- Na moich zajęciach co 10-15 minut w czasie treningów robię przerwę, właśnie po to, by dzieci mogły napić się wody. Nasi uczniowie przynoszą do szkoły butelki, które uzupełniają wodą z kranu, a na korytarzu działa poidełko, z którego można napić się rześkiej wody bydgoskiej prosto z wodociągowej sieci - mówi Rafał Kaczmarek, nauczyciel wychowania fizycznego ze szkoły podstawowej „Sokrates” w Bydgoszczy.

Dziś z popularnością wody wśród nastolatków nie jest źle, chętnie sięgają po kranówkę, ale nie zawsze tak było. Jeszcze niedawno w szkołach prym wiodły słodkie napoje gazowane ze sklepików i automatów. Jak udało się przekonać młodzież do zmiany nawyków? Na to pytanie odpowie w dzisiejszym odcinku Mirosława Chabowska z Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy.

W programie odpowiadamy też na pytania:

  • Ile litrów wody powinniśmy wypijać w zależności od wagi i wieku?
  • Dlaczego regularne picie wody jest ważne dla dorastającej młodzieży?
  • Jak MWiK zachęca uczniów do sięgania po wodę?
  • Ile kubeczków z wodą wydaje MWiK każdego roku podczas letniej akcji promującej picie wody prosto z kranu?
  • Gdzie młodzież znajdzie informacje o bydgoskiej wodzie?

O roli wody w naszym życiu będziemy mówić w kolejnych odcinkach programu „Woda w każdym wieku”. Zachęcamy do oglądania!

Wideo

Dodaj ogłoszenie