Wojciechowski czwarty w Europie. W niedzielę finał Lewandowskiego

Michał Młodzikowski
Trwają halowe mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Paweł Wojciechowski z Zawiszy Bydgoszcz zajął czwarte miejsce w skoku o tyczce.

Polak zaczął z problemami. Dopiero za trzecim razem pokonał wysokość 5,51 m. Potem poprzeczkę ustawił 20 cm wyżej i udało mu się ją przeskoczyć w drugiej próbie. Atakował jeszcze 5,76 m, ale bezskutecznie. Taki sam rezultat, jak Wojciechowski - 5,71 m - osiągnął Niemiec - Malte Mohr, ale on w całym konkursie wykonał jedną próbę mniej i zajął trzecie miejsce.

Mistrzem Europy został Francuz - Lavillenie, który skoczył przed własną publicznością 6,03 m! To zarazem rekord mistrzostw Europy, rekord Francji i najlepszy tegoroczny wynik na świecie. Drugie miejsce przypadło innemu z reprezentantów Francji - Jerome Clavierowi (5,76 m).

Drugie miejsce w półfinale biegu na 800 m zajął - Marcin Lewandowski. Na metę przybiegł z czasem 1.50,75. Niedzielny finał zaplanowano na godzinę 15:45. Oprócz Lewandowskiego pobiegnie w nim inny z biało-czerwonych - Adam Kszczot.