Wsparcie od bydgoskiej elektrociepłowni w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”

OPRAC.: sier
Udostępnij:
Już po raz drugi elektrociepłownia w Bydgoszczy podzieliła się ciepłem z potrzebującymi w ramach ogólnopolskiego programu PGE Energia Ciepła „Dzielimy się ciepłem”. W tej edycji dwóch beneficjentów otrzymało wsparcie finansowe na łączną kwotę 30 tysięcy złotych. Przekazane środki finansowe mają zostać przeznaczone na pokrycie kosztów za ciepło sieciowe i ciepłą wodę użytkową.

ZOBACZ WIDEO: 500 plus. Od lutego 2022 nowy nabór - wnioski tylko online

- Elektrociepłownia w Bydgoszczy dostarcza ciepło i energię elektryczną do bydgoszczan nieprzerwanie od ponad 90 lat. Jesteśmy związani z naszym miastem i wspieramy odbiorców wrażliwych społecznie. Chętnie angażujemy się w projekty związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu, mając świadomość wysokiej skali potrzeb ze strony najbardziej potrzebujących – powiedział Sebastian Wasilewski, dyrektor PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia w Bydgoszczy.

Dla schroniska i Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych

Bydgoska elektrociepłownia przekazała wsparcie w postaci dwóch czeków po 15 tysięcy złotych dla dwóch beneficjentów, którymi są: Bydgoski Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Schronisko dla zwierząt w Bydgoszczy. Dofinansowanie przeznaczone jest na dopłatę do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową.

Wręczenie symbolicznych czeków odbyło się na początku stycznia w siedzibie bydgoskiego Oddziału PGE Energia Ciepła. Dyrektor bydgoskiej elektrociepłowni spotkał się z przedstawicielami beneficjentów, aby porozmawiać o ich bieżącej sytuacji i problemach,
z którymi się zmagają.

Nasi podopieczni dźwigają na swoich barkach bagaż sporych doświadczeń, które często nie są widziane w różowych barwach. Właśnie dlatego w imieniu wszystkich naszych wychowanków, zarówno tych małych, jak i dużych, dziękujemy bydgoskiej elektrociepłowni za przekazane wsparcie w ramach programu „Dzielimy się ciepłem”. Jesteśmy wdzięczni za zrozumienie i życzliwość wobec dzieci, młodzieży i osób wkraczających w dorosłe życie, które takiego wsparcia bardzo potrzebują - powiedział Krzysztof Jankowski, dyrektor Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bydgoszczy.

- Dziękujemy bydgoskiej elektrociepłowni, która wspiera nasze schronisko i jego podopiecznych już nie po raz pierwszy. Zima to czas, kiedy schroniska przeżywają trudny okres, a zamieszkujące w nim zwierzaki potrzebują pomocy ze zdwojoną siłą. Przekazane wsparcie finansowe pozwoli na jeszcze lepsze zapewnienie opieki dla naszych czworonożnych przyjaciół – powiedziała Izabella Szolginia, dyrektor Schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy.

Program "Dzielimy się ciepłem"

Program "Dzielimy się ciepłem" ma na celu wsparcie osób i instytucji poprzez dopłaty do rachunków za ciepło i ciepłą wodę użytkową. Skierowany jest do najbardziej potrzebujących odbiorców, w tym organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego w miastach, w których PGE Energia Ciepła ma swoje elektrociepłownie, m.in. w Toruniu, Gdańsku, Wrocławiu, Siechnicach, Zielonej Górze, Krakowie, Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Kielcach, Szczecinie, Zgierzu i Rzeszowie.

  • Historia inicjatyw związanych z wsparciem społecznie wrażliwych odbiorców ciepła sięga ponad dekadę wstecz.
  • Od 2019 r. lokalne programy pomocowe prowadzone są w ramach ogólnopolskiego programu „Dzielimy się ciepłem”.
  • W 2020 r. w ramach programu PGE Energia Ciepła wsparła 29 organizacji pożytku publicznego, korzystających z ciepła sieciowego
  • i niosących pomoc potrzebującym na łączną kwotę 427 tys. zł.
  • Z kolei w 2019 r. dla potrzebujących przekazano kwotę 300 tys. zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Wsparcie od bydgoskiej elektrociepłowni w ramach programu „Dzielimy się ciepłem” - Express Bydgoski

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie