Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wszystkich Świętych 2022 w Nakle i pow. bydgoskim. Dodatkowe parkingi i zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach

Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz
W Nakle już w piątek 28 bm. na ulicach pojawią się policjanci, którzy dbać będą o bezpieczeństwo osób odwiedzających nekropolie
W Nakle już w piątek 28 bm. na ulicach pojawią się policjanci, którzy dbać będą o bezpieczeństwo osób odwiedzających nekropolie KPP w Nakle
Wszystkich Świętych coraz bliżej. Dla kierowców odwiedzających groby bliskich w Nakle i pow. bydgoskim oznacza to spore zmiany w organizacji ruchu i parkowaniu w rejonie cmentarzy.

Zobacz wideo: Wystraszony łoś wbiega na trasę S5 pod Bydgoszczą

od 16 lat

W Solcu Kujawskim już od poniedziałku 24 bm. obowiązuje nowe oznakowanie umożliwiające handlowcom sprzedaż kwiatów i zniczy w dodatkowych miejscach. Zmiany czekają też kierowców.

Dla odwiedzających 1 listopada cmentarz przy ul. Piotra Skargi w Solcu Kujawskim gmina przygotowuje dodatkowe miejsca parkingowe. Wyznaczone zostaną one na ul. Targowej, za garażami i przy torach kolejowych.

- W okresie wzmożonego ruchu prosimy zarówno pieszych jak i kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków – apelują władze Solca.

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Białe Błota, których bliscy spoczywają na cmentarzu w Przyłękach. W uroczystość Wszystkich Świętych i w dniach następnych kierowcy udający się na cmentarz w tej miejscowości skorzystać mogą z parkingu Centrum Dystrybucyjnego. Firma, która zarządza tym obiektem, zdecydowała się udostępnić mieszkańcom duży parking przy budynku hali.

W Koronowie przy cmentarzu komunalnym miejsca sporo. Jest gdzie postawić auto. Marian Hermann sygnalizuje nam jednak, że znaki drogowe przy nekropolii są przekrzywione. - Wyglądają jakby miały dwa promile alkoholu – żartuje Czytelnik. Sygnalizuje też, że przy cmentarzu tym brakuje wyznaczonego miejsca dla osób niepełnosprawnych. Temat zgłosił w ratuszu.

Policja rozpoczyna akcję "Znicz"

W powiecie nakielskim już w piątek 28 października na ulicach pojawią się policjanci, którzy do środy 2 listopada dbać będą o bezpieczeństwo osób odwiedzających nekropolie. W razie potrzeby wskazywać będą też kierowcom drogę do cmentarzy.

Więcej wiadomości z Nakła i okolic na www.pomorska.pl/naklo[/a]

Największe kłopoty mogą mieć osoby odwiedzające cmentarz w Nakle, bo w jego rejonie wprowadzone zostaną w poniedziałek 31 bm. o świcie spore zmian w organizacji ruchu. Czego kierowcy mogą się spodziewać?

- Na ul. Bohaterów w Nakle wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy dla kierowców jadących od strony skrzyżowania ul. Bohaterów z ulicami: Mickiewicza, Dąbrowskiego oraz Staszica. Kierowcy jadący na cmentarz od strony ul. Młyńskiej dojadą jedynie do parkingu znajdującego się w rejonie przejazdu kolejowego. Dalej obowiązywać będzie zakaz wjazdu – informuje kom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle.

Policja przypomina też kierowcom, którzy jechać będą na cmentarz ul. Dąbrowskiego w Nakle w stronę ul. Staszica o zakazie skrętu w lewo, w ul. Bohaterów.

- Znak zakazujący tego manewru, ustawiony przed przejazdem kolejowym, obowiązuje zawsze, jednak kierowcy często o tym zapominają – wyjaśnia kom. Justyna Andrzejewska.

Jak dowiadujemy się - zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarza w Nakle obowiązywać będą do środy 2 listopada, do godz. 8.

Kontrole przed i na cmentarzach

Jednak nie tylko dla policji najbliższe dni będą pracowite, także dla straży miejskiej. W Nakle od kilku dni strażnicy prowadzą kontrole cmentarzy. Sprawdzają czy nie dochodzi do kradzieży krzyży, figurek, zniczy i kwiatów. Akcja ta prowadzona będzie do piątku 4 listopada.

Straż miejska w Nakle kontroluje też punkty skupu złomu działające nie tylko w mieście, ale na terenie całej gminy. Ich kontroli spodziewać się mogą także osoby zajmujące się handlem w rejonie cmentarzy. Strażnicy sprawdzać będą czy stoiska handlowców nie utrudniają ruchu, a oni sami mają wymagane zezwolenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto