Wyniki 10. kolejki A-klasy. Popis Dominika Fierka, ale to Krajna Sępólno ma lidera

Piotr Pubanz
Dominik Fierek (w środku) ustrzelił w sobotę hat tricka.
Dominik Fierek (w środku) ustrzelił w sobotę hat tricka. Piotr Pubanz
To była niezwykle ciekawa kolejka bydgoskiej A-klasy. Niespodziewanych porażek doznały dwie prowadzące ekipy (Wda II i Fala), a dzięki wyjazdowej wygranej w Żołędowie Krajny, to piłkarze z Sępólna Krajeńskiego zostali nowym liderem tabeli.

Krajanie już do przerwy zapewnili sobie dwubramkowe prowadzenie z GLKS Osielsko Żołędowo i mimo straty gola w drugiej połowie, zdołali dowieźć wygraną do końcowego gwizdka sędziego. Przyjemną niespodziankę sprawił Rawys CEO, który dość niespodziewanie przywiózł komplet „oczek” z Świekatowa.

Gospodarze doznali pierwszej porażki w sezonie i spadli na trzecie miejsce w lidze. Rawys dobrze grał już do przerwy, miał przewagę w polu, ale pod bramką brakowało skuteczności. Tuż po przerwie trafił Rybacki, a w końcówce spotkanie wynik meczu ustalił Kowalewski. Przy obu golach asystował Mocek. Miano piłkarza kolejki należy się jednak Dominikowi Fierkowi. Zawodnik Tucholanki ustrzelił hat tricka dla swojej ekipy, która 4:1 rozbiła beniaminka z Warlubia. Jakby tego było mało, dorzucił jeszcze asystę przy golu Górki. Komplet punktów zainkasowała też Kamionka, pewnie pokonując Victorię Koronowo.

Gospodarze już po ośmiu minutach prowadzili 2:0 po golach P.Czapiewskiego. Goście zdołali doprowadzić do kontaktu jeszcze przed przerwą, ale wynik meczu w drugiej połowie ustalił Chmarzyński. Krajna Sępólno prowadzi, ale ledwie jednym punktem nad rezerwami Wdy. Trzecia Fala Świekatowo traci do lidera dwa „oczka”. W następnej kolejce dojdzie do derbowego pojedynku w Sępólnie, gdzie krajanie podejmą Kamionkę.

Wyniki 10. kolejki Kamionka - Victoria K. 3:1 (Przemysław Czapiewski 2, Dawid Chmarzyński), Tucholanka – Start 4:1 (Dominik Fierek 3, Mikołaj Górka), Osielsko – Krajna 1:2 (Mariusz Mosek, Artur Dądela), Fala – Rawys 0:2 (Dominik Rybacki, Bartosz Kowalewski), Dąb – Dobrcz 0:6, LKS Dąbrowa - Wda/Tor 1:0, Grom - Victoria N. nie odbył się.

1. Krajna Sępólno 10 25 28-12
2. Wda II/Tor Świecie 10 24 25-10
3. Fala Świekatowo 10 23 22-9
4. Rawys CEO Raciąż 10 19 32-29
5. Tucholanka Tuchola 10 18 26-17
6. LKS Dąbrowa Chełm. 10 16 20-15
7. Kamionka Kamień 10 15 15-18
8. Victoria Niemcz 9 15 20-19