Wysokie wygrane Senatorek i Fuksiar

Piotr Pubanz
Jedna z wielu groźnych sytuacji pod bramką drużyny z Osielska
Jedna z wielu groźnych sytuacji pod bramką drużyny z Osielska Piotr Pubanz
PIŁKA KOBIET Dwie pewne wygrane zanotowały w weekend regionalne zespoły grające w III lidze. O ile wysokiego zwycięstwa można było oczekiwać od piłkarek z Tucholi, o tyle 5:0 Fuksa przywiezione z Chełmży należy uznać za spory sukces.

TUCHOLANKA KOBIAK – GLKS OSIELSKO/ŻOŁĘDOWO 8:0 (5:0)
Bramki: Anna Kamińska 5 (18, 26, 32, 41, 43), Kinga Murawska 2 (27, 75), Patrycja Sosna (38).
TUCHOLANKA: Nikola Wegner (65. Natalia Wiśniewska) – Aneta Fojut, Julia Petrus, Dagmara Tomaszewska (50. Natalia Smolicha), Barbara Piekarska (41. Oliwia Lesikowska) – Patrycja Wesołowska (41. Patrycja Megger), Marta Fierek (41. Monika Weber), Anna Kamińska, Oliwia Domeracka – Kinga Murawska, Patrycja Sosna (50. Agnieszka Grzempa).

Tucholanki były zdecydowanymi faworytkami tego spotkania, ale aż takiej strzelaniny nie przewidywano. Wynik z pewnością mógł być jeszcze bardziej okazały, ale trener Marek Zienkiewicz dał po przerwie pograć rezerwowym piłkarkom.
Senatorki od początku meczu przejęły inicjatywę, masowo atakując bramkę rywalek, a te z trudem opuszczały własną połowę. Na pierwszego gola trzeba było jednak czekać aż do 18. min. W polu karnym faulowana była Patrycja Sosna, a jedenastkę na bramkę zamieniła kapitan Anna Kamińska. Jak się okazało sobotnie przedpołudnie było popisem tej zawodniczki, która potem jeszcze czterokrotnie trafiała do siatki, w tym dwukrotnie z pięknie bitych rzutów wolnych. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną tucholanek, które miały jednak sporego pecha, bo piłka kilka razy po ich strzałach obijała słupki i poprzeczkę.

LEGIA CHEŁMŻA – FUKS WIELOWICZ 0:5 (0:3)
Bramki:
Nicole Nowak 3 (5, 40, 47), Aleksandra Szmaglińska 2 (33, 53).
FUKS: Wiktoria Kluza - Sandra Oźmińska (Sandra Głąbicka), Marta Barton, Klaudia Dolatowska, Julia Batke (Małgorzata Frąckowiak) - Zuzanna Wieczorek (Aleksandra Krupa), Paulina Kozicka, Natalia Drzewiecka, Justyna Sławińska (Małgorzata Górska) - Nicole Nowak (Natalia Sowińska), Aleksandra Szmaglińska (Marcelina Ozimkiewicz).

Przed spotkaniem gospodynie wyprzedzały przyjezdne w ligowej tabeli. W poprzednich spotkaniach zdołały zremisować u siebie z Osielskiem oraz na wyjeździe pokonać Zjednoczonych Piotrków. Fuks to jednak mocniejszy zespół, który już do przerwy zapewnił sobie 3 punkty uzyskując solidną przewagę bramkową. Skończyło się wynikiem 5:0, a miejscowe mogą być zadowolone, że przegrały tak nisko. Fuksiary zaimponowały i z niecierpliwością czekają na kolejnego rywala, a będzie nim Unifreeze Górzno.

Pozostałe wyniki.
Mustang - Gwiazda 6:1, Start – KKP 5:0, Wda – Unifreeze 0:4, Spójnia – Noteć 3:2, WAP – Zjednoczeni 12:0.

1. WAP Włocławek 3 9 34–2
2. Mustang Wielgie 3 7 11–3
3. Spójnia Women Białe Błota 3 7 6–3
4. Tucholanka Kobiak Tuchola 3 6 14–3
5. Start Pruszcz 2 6 7–1
6. Fuks Wielowicz 3 6 11–6
7. Legia Chełmża 3 4 5–8
8. Unifreeze II Górzno 3 3 5–4