Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wystawa - Fotografia Dzikiej Przyrody 2010

jolkar
jolkar
W czwartek, 2 czerwca o godz. 18.00 w Zespole Spichrzy przy ul. ...
W czwartek, 2 czerwca o godz. 18.00 w Zespole Spichrzy przy ul. ... organizator
W czwartek, 2 czerwca o godz. 18.00 w Zespole Spichrzy przy ul. Grodzkiej 7-11 odbył się wernisaż wystawy Fotografia Dzikiej Przyrody 2010 (Wildlife Photographer of the Year 2010).

Wystawę tworzą zwycięskie prace z konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2010, organizowanego przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Konkurs odbywa się rokrocznie od 1964 r. i w miarę swojego rozwoju stał się najbardziej cenionym i największym w świecie przedsięwzięciem z zakresu fotografii dzikiej przyrody. Każdorazowo jego efektem jest wystawa, pokazywana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach i po raz dziewiąty z rzędu w Polsce. Na tegoroczną edycję wystawy składają się zdjęcia nagrodzone i wyróżnione w 16 kategoriach (w tym po raz pierwszy w kategorii Fotoreportaż) oraz w 2 nagrodach specjalnych. Zwycięskie prace wyselekcjonowano spośród ponad 31 tys. fotogramów, wykonanych przez ponad 3 tys. autorów z 83 krajów.


Czytaj też: John Malkovich w Polsce


Cele jakie przyświecają organizatorom konkursu i wystawy można najogólniej określić w kilku punktach:

• podnieść status fotografii dzikiej przyrody do rangi głównych nurtów współczesnej sztuki,
• stać się najpoważniejszym forum fotografii tego rodzaju, przedstawiając światowej widowni najlepsze obrazy natury,
• inspirować coraz to nowe pokolenia fotografów do tworzenia wizjonerskich i ekspresyjnych interpretacji dzikiej przyrody,
• przedstawiać zgromadzone dzieła ludziom na całym świecie, aby ukazać im wspaniałość, dramatyzm i różnorodność życia na Ziemi i pobudzić w nich dbałość o jego przyszłość.

Dzięki coraz bardziej udanej realizacji tych celów coraz lepsze zdjęcia są oglądane przez coraz większą ilość widzów. Jeśli zliczyć ich wszystkich, to rokrocznie jest to już znacznie więcej niż milion osób, na wszystkich kontynentach, z czego w Polsce rokrocznie ok. 70 tys. Wystawa w 2011 r. trafi - jak corocznie - do 12 miast. Bydgoszcz jest w tym łańcuchu ogniwem szóstym, po: Bielsku-Białej, Szklarskiej Porębie, Szczecinie, Koszalinie i Sopocie, a następnie zobaczyć ją jeszcze będzie można w: Białowieży, Zakopanem, Warszawie, Bytomiu, Wrocławiu i Wschowie.
Po raz kolejny w historii wystawy, znajdują się na niej zdjęcia wykonane m.in. przez polskich fotografów; po raz pierwszy przez Tomasza Raczyńskiego i już po raz czwarty z rzędu przez Michała Budzyńskiego.

Patronat Honorowy nad wystawą w Polsce objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Środowiska.

Organizatorem tourne wystawy po Polsce jest Agencja Zegart.
Sponsorem wystawy w Polsce jest NIKON. Partnerami wystawy w Polsce są: Fundacja Ekologiczna ARKA oraz Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie.
Sponsorami ekspozycji w Bydgoszczy są: M.K.U.O. Pronatura, Spółka Wodna „Kapuściska”, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja oraz Foto-Panorama

tekst pozwoliłam sobie skopiować ze strony Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy

Byłam, zobaczyłam, na pewno jeszcze zajrzę. Jednym słowem POLECAM !



od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bydgoszcz.naszemiasto.pl Nasze Miasto