Zawisza Bydgoszcz - Górnik Zabrze 3:1! Relacja z meczu i ZDJĘCIA

SZYMON SZAR
Zawisza Bydgoszcz - Górnik Zabrze 3:1! [ZDJĘCIA]. Bydgoszczanie na swoim stadionie pewnie pokonali zabrzan. Dzięki trzem punktom podpieczeni Ryszarda Tarasiewicza przybliżyli się znacznie do grupy finałowej T-Mobile Ekstraklasy.

O początku meczu dobre, szybkie spotkanie odbywało się w Bydgoszczy. Gola dla gości w 20 minucie strzelił Bartosz Iwan, który strzałem głową wykończył akcję Nakoulmy i centrę Oziębałuy. Napastnik Górnika uprzedził Lewczuka, odbił to jeszcze Kaczmarek, ale piłka i tak wpadła do siatki.

Po pierwszej połowie jednak o jedną bramkę lepszy był Górnik. Kilka okazji miała też Zawisza. Chociażby w 19 minucie kiedy to poszła ostra wrzutka Geworgiana i tylko bardzo dobre piąstkowanie Kasprzika oddaliło zagrożenie od zabrzańskiej bramki.

T-Mobile Ekstraklasa/x-news

Kolejną bardzo dobrą interwencją popisał się golkiper Zabrza w 33 minucie meczu. Nie było spalonego po świetnym podaniu Geworgiana do Vasconcelosa, ten popędził na bramkę rywali, ale w sytuacji sam na sam z Kasprzikiem trafił prosto w niego! To była doskonała kolejna stu procentowa okazja dla gospodarzy.

Górnik długo prezentował się całkiem nieźle, ale początek drugiej połowy zupełnie rozbił gości.
Po sześciu minutach po rozpoczęciu drugiej połowy gola zdobyli gospodarze. Świetna wrzutka Vasconcelosa, który wykorzystał fatalny błąd Łukasiewicza, wrzucił w pole karne, a tam Geworgian z pierwszej piłki świetnie uderzył i pokonał Kasprzika!

Zawisza poszła za ciosem i po godzinie gry było już 2:1 dla bydgoszczan. Poszła centra w pole karne z rzutu rożnego, piłkę wybił głową Iwan, a sprzed pola karnego pięknym uderzeniem popisał się Sebastian Dudek i trafił tuż przy słupku.

Chwilę po czerwonej kartce dla Wełnickiego było już 3:1 i praktycznie po meczu. Fantastycznie uderzył Sebastian Dudek. Piłkarz przymierzył z rzutu wolnego i trafił w samo okienko!

Wynik meczu do końca nie uległ już zmianie. Zatem fatalna wiosna w Zabrzu trwa więc nadal, ze zwycięstwa cieszą się więc dzisiaj piłkarze Zawiszy!

Zawisza Bydgoszcz - Górnik Zabrze 3:1 (0:1) Bramki: Wahan Geworgian 51', Sebastian Dudek 62', Sebastian Dudek 68' - 0:1 - Bartosz Iwan 20'

Zawisza Bydgoszcz: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, Łukasz Nawotczyński, Andre Micael, Sebastian Ziajka, Wahan Geworgian, Sebastian Dudek, Kamil Drygas, Luis Carlos, Michał Masłowski (83' Jakub Wójcicki), Bernardo Vasconcelos (89' Paweł Wojciechowski).

Górnik Zabrze: Grzegorz Kasprzik - Tomasz Wełnicki, Antoni Łukasiewicz, Ołeksandr Szeweluchin, Rafał Kosznik, Łukasz Madej (77' Dzikamai Gwaze), Radosław Sobolewski, Robert Jeż, Przemysław Oziębała (69' Wojciech Łuczak), Bartosz Iwan (69' Szymon Drewniak), Prejuce Nakoulma.