Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce
Na inaugurację 32. kolejki T-Mobile Ekstraklasy w meczu grupy spadkowej, Zawisza Bydgoszcz podejmuje Koronę Kielce.

Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce 3:1
Bramki: Alvarihno (5, 10), Barisić (45) oraz Malarczyk (56).
ZAWISZA: Sandomierski - Wójcicki, Marić, Micael, Ziajka - Majewski, Drygas - Kamiński (57. Pawłowski), Mica (90. Strąk), Alvarihno (75. Pulhac) - Barisić.
KORONA: Cerniauskas - Malarczyk, Klemenz, Sylwestrzak, Leandro - Kiełb, Jovanović, Fertovs, Carlos - Porcellis (62. Kapo), Trytk (83. Cebula).

- Zawisza trzy punkty ma - śpiewają kibice. Zawisza pokonał Koronę! Za uwagę dziękuję Jakub Stykowski. Relacja, zdjęcia i wideo wkrótce na pomorska.pl/pilka.
90' - Strąk wchodzi za Micę.
88' - Barisić zagrywa przed pole karne do Pawłowskiego. Ten traci piłkę.
87' - Wielu kibiców z trybuny b na stojąco wspiera piłkarzy Zawiszy.
86' - Kiełb długo utrzymywał się przy piłce w polu karnym. Oddał jednak niecelny strzał.
84' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mica, ale Cerniauskas wybił piłkę przed siebie. Ta trafiła pod nogi Pawłowskiego, który strzelił z dystansu. Niestety, zabrakło mu precyzji przy strzale.
83' - Cebula wchodzi za Trytkę.
78' - Upłynęły kolejne minuty. Minuty, które przybliżają Zawiszę do zwycięstwa.
75' - Pulhac za Alvarihno.
72' - Za faul na Carlosie, żółtą kartką ukarany został Wójcicki.
71' - Zza pola karnego strzelał Barisić. Posłał jednak piłkę minimalnie nad bramką. To jednak mogło się podobać!
70' - Ponownie z dystansu uderzył Malarczyk. Posłał piłkę minimalnie obok bramki.
69' - Z rzutu wolnego uderzył Kiełb. Dziennikarze z Kielc już wstali z miejsc, ale piłką wylądowała przy bocznej siatce. Ufff.
68' - Strzał Mici został zablokowany przez Klemenza. Futbolówka trafiła jeszcze pod nogi Ziajki, ale jego strzał z dystansu był zbyt słaby, by zaskoczyć bramkarza gości.
67' - Po kontrze uderzał Alvarihno. Jego strzał zablokował Klemenz.
65' - Z dystansu uderzał Jovanović, ale jego strzał był bardzo niecelny.
64' - Z rzutu wolnego piłkę dośrodkowywał Kiełb. Głową piłkę trącił Trytko, ale bydgoszczanie oddalili później zagrożenie od własnego pola karnego.
62' - Za Porcelisa wchodzi Kapo.
61' - Majewski przechwycił piłkę i ruszył do przodu. Zagrał do Alvarihno, ale ten minął się z piłką. W zamieszaniu pod bramką Korony strzał oddał jeszcze Wójcicki, ale nie trafił w bramkę.
57' - Pawłowski zmienia dziś słabo grającego Kamińskiego.
56' - Niespodziewanie goście zdobywają gola. Z dystansu uderzył Malarczyk.
55' - Zawiszanie aktywnym pressingiem przechwycili piłkę na połowie rywala. Barisić zagrał prostopadle w kierunku Drygasa, ale sędzia dopatrzył się spalonego.
53' - Teraz goście częściej utrzymują się przy piłce, ale zawiszanie są dobrze zorganizowani w defensywnie i nie pozwalają im na zbyt wiele.
48' - Kamiński ukarany żółtą kartką za faul na Leandro.
48' - W ofensywnie zawiszanie.
46' - Rozpoczęła się druga połowa.

Koniec pierwszej połowy. Zawisza prowadzi 3:0 i nadal jest w grze o utrzymanie! W tej chwili niebiesko-czarni opuścili ostatnie miejsce w tabeli.
45' - Kiełb dośrodkowywał z rzutu wolnego. Zawiszanie opanowali sytuację i ruszyli do kontry. Mistrzowskiej kontry, którą będzie pokazywana w weekend we wszystkich telewizjach. Gola strzela Barisić.
43' - Uderzał Kiełb, ale Sandomierski nie dał się zaskoczyć.
43' - Carlos chciał wedrzeć się w pole karne Zawiszy, ale uniemożliwili mu to Ziajka z Majewskim.
42' - Kolejna kombinacyjna akcja niebiesko-czarnych. Mica i Alvarihno nieco jednak przekombinowali i stracili piłkę w polu karnym gości.
42' - Alvarihno po starciu z Malarczykiem padł w polu karnym. Sędzia tym razem nie dopatrzył się przewinienia gracza Korony.
41' - Zawiszanie egzekwowali rzut rożny, ale nie stworzyli zagrożenia pod bramką Korony.
40' - To mogło być 3:0! Po ładnej akcji uderzał Kamiński, ale piłka poleciała centymetry obok bramki.
39' - Z dystansu uderzał Carlos. Posłał jednak piłkę nad poprzeczką.
38' - Klemenz fauluje Micę w środkowej strefie boiska. Stoper Korony musi uważać, bo ma już "żółtko" na swoim koncie.
37' - Ziajka zagrał za stoperów w kierunku Alvarihno. Obrońcy Korony w ostatniej chwili opanowali jednak sytuację.
35' - Goście próbowali jeszcze strzelić kontaktowego gola z rzutu wolnego. Sztuka tam im się nie powiodła.
34' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Kiełb. Uderzał Sylwestrzak, ale Sandomierski nie dał się pokonać.
31' - Kibicom Zawiszy podpadł Carlos, były gracz niebiesko-czarnych, który obecnie reprezentuję Koronę. Gdy tylko Brazylijczyk jest przy piłce, to z trybun słychać głośne gwizdy.
29' - Mica zagrał prostopadle w kierunki Alvarihno.Obrońcy Korony nie dali się zaskoczyć.
26' - Po zagraniu Drygasa znów przed szansą na strzelenia gola stanął Alvarihno. Klemenz tym razem nie popełnił błędu, choć jak widzimy na Twitterze, kibice Korony dzisiejszych wpadek mogą mu już nie wybaczyć.
23' - Zawiszanie popełnili głupią stratę w środkowej strefie boiska. Prawie skończyło się to katastrofą, bo goście natychmiast ruszyli do ataku. Strzał Kiełba został jednak zablokowany.
21' - Piłkę przed polem karnym Zawiszy stracił Leandro. Miejscowi ruszyli z kontratakiem, ale nie udało im się zdobyć kolejnej bramki.
20' - W górę serca, Zawisza wygra mecz - śpiewają kibice.Gra toczy się natomiast w środkowej strefie boiska. To Korona musi teraz atakować, a zawiszanie czekają na kolejne błędy gości.
16' - Tempo meczu znacznie siadło.
12' - Nieco częściej przy piłce są obecnie goście, ale wynika to zapewne z taktyki przygotowanej przez Marusza Rumaka.

10' - 2:0 dla Zawiszy!!! Ponownie na listę strzelców wpisuje się Alvarihno!
9' - Barisić pada w polu karnym. Sędzia odgwizduje "jedenastkę"!
8' - Groźny strzał oddał Carlos, Z problemami broni Sandomierski.
6' - WKS, WKS - głośno śpiewają bydgoscy fani.
5' - GOOL! Zawisza objął prowadzenie. Gola strzelił Alvarihno i już nikt nie pamięta o niewykorzystanej przez niego sytuacji na początku spotkania.
4' - Trytko uderzył z dystansu, ale wprost w Sandomierskiego.
2' - Kapitalna szansa dla Zawiszy. Klemenz popełnił fatalny błąd i Alvarihno znalazł się w sytuacji san na sam z bramkarzem Korony. Strzelił jednak wprost w niego.
1' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Micę, piłkę schwytał bramkarz Korony.
1' - Rozpoczął się mecz.

0' - Minęła 17:30. Serdecznie witamy ze stadionu Zawiszy. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18. Niebiesko-czarni ciągle są na ostatnim miejscu w T-Mobile Ekstraklasie. Do bezpiecznego miejsca, które zajmuje Ruch Chorzów tracą 4 punkty. Tyle samo oczek jak chorzowianie mają jeszcze cztery zespoły, w tym Korona Kielce, z którą zawiszanie zagrają dziś. Jeśli bydgoszczanie chcą uniknąć degradacji, to nie mogą sobie na żadną stratę punktów. Pomimo, że zawiszanie okupują ostatnie miejsce, to są faworytem spotkania. Z dwóch powodów. Po pierwsze, kielczanie wystąpią na Gdańskiej osłabieni brakiem swoich dwóch podstawowych obrońców. Kontuzje wyeliminowały z gry Pawła Golańskiego i Radka Dejmka. Drugim osłabieniem będzie brak na ławce trenerskiej Ryszarda Tarasiewicza i jego asystenta Waldemara Tęsiorowskiego. Obaj zostali ukarani dwumeczową dyskwalifikację za niewłaściwe zachowanie w trakcie meczu z Ruchem.