Zawisza Bydgoszcz - Lech Rypin [zapis relacji, zdjęcia]

Jakub Stykowski
Zawisza Bydgoszcz - Lech Rypin
Zawisza Bydgoszcz - Lech Rypin Dariusz Bloch
W meczu 3. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej Zawisza Bydgoszcz podejmował Lecha Rypin. Gospodarze wygrali aż 5:0.

W PONIŻSZYCH LINKACH WYNIKI Z INNYCH BOISK:
WYNIKI NA ŻYWO. STRZELCY 3. KOLEJKI 4. LIGI KUJAWSKO POMORSKIEJ - TUTAJ
WYNIKI NA ŻYWO. STRZELCY 3. KOLEJKI 5. LIGI KUJAWSKO POMORSKIEJ - TUTAJ

UWAGA STRONA NIE ODŚWIEŻA SIĘ AUTOMATYCZNIE. UŻYWAJ KLAWISZA F5 LUB KLIKNIJ >> tutaj <<

Zawisza Bydgoszcz - Lech Rypin 5:0

Gol: Niedbała (9 - samobójczy), Prejs (53,90+1), Zylski (68, 71)

ZAWISZA: Mich.Oczkowski - Mat. Oczkowski (68. Czyżniewski), Orlicki, Stoppel, Deresiewicz - Dahms (81. Piekuś), Sochań (53. Prejs) - Brzeziński (64. Żyliński), Mielcarek, Jaskólski (85. Falkowski) - Żylski.
LECH: Orędowski - Krajewski, Rybka, Niedbała, Baranowski, Jankowski, Fodrowski (46.M. Trędewicz), Nowak, J.Trędewicz, R.Lewandowski (61. Jasiniecki), Kowalski (69. Kuroi).

Trwa głosowanie...

Czy Zawisza w tym sezonie wygra rozgrywki IV ligi?

KONIEC MECZU

Zawisza jest w tej chwili wiceliderem tabeli. Liderem niepokonany jak dotąd Sportis Łochowo.

Lech w 17 spotkaniach minionego sezonu 2019/20 stracił 14 goli. W 3. kolejkach tego też 14...

90+1'

5:0 dla Zawiszy. Gola strzela Prejs! Po chwili sędzia odgwizdał koniec meczu.

90'

Wrzosiński za Jankowskiego.

85'

Falkowski za Jaskólskiego.

81'

Dahms schodzi, a na boisku pojawia się Piekuś.

77'

Ostatni kwadrans meczu transmitujemy w poniższym oknie.

76'

Baranowski z rzutu wolnego, ale nad bramką strzeżoną przez Oczkowskiego.

- Jeszcze jeden, jeszcze jeden - skandują kibice.

71'

Żylski odzyskał skuteczność z poprzednich meczów. Druga bramka dziś tego zawodnika i 4:0 dla Zawiszy!

69'

Tym razem zmiana w Lechu. Na boisku pojawia się Kuroi, a opuszcza je Kowalski.

68'

Czyżniewski zmienia Mateusza Oczkowskiego.

68'

Jednak już chyba po meczu. 3:0 dla Zawiszy po trafieniu Żylskiego.

66'

Trzeba też przyznać, że Lech ciągle gra bardzo ambitnie i czeka na błędy zawiszan. Fani niebiesko-czarnych wcale nie są w pełni dobrych humorach. Nerwów nie brakuje.

65'

Kolejna okazja dla Zawiszy. Tym razem Żylski nie wykorzystał dogodnej sytuacji. Wydawało się, że wystarczy "tylko" dostawić nogę, by zamknąć akcję. Jednak się nie udało.

64'

Mateusz Oczkowski ukarany żółta kartką. Chwilę później zmiana - Żyliński za Brzezińskiego.

61'

Zakotłowało się pod bramką Zawiszy. Piłka nawet wpadła do bramki, ale sędzia odgwizdał spalonego. W między czasie doszło do zmiany w zespole Lecha.

59'

Żylski minął z prawej strony pola karnego dwóch rywali. Nie miał do kogo oddać piłki i padł przed stoperem Lecha. Sędzia pozostaje jednak niewzruszony - rzutu karnego nie będzie.

57'

Ładna akcja Zawiszy zakończona strzałem Dahmsa. Orędowski jednak efektownie broni.

53'

Co za zmiana. Przebywający od kilkunastu sekund na bosku Prejs, podwyższa prowadzenie Zawiszy na 2:0!

53'

Prejs zmienia Sochania.

51'

Do wejścia na boisko szykuje się Tomasz Prejs.

50'

Baranowski zagrał wzdłuż bramki, ale żaden z piłkarzy Lecha nie zamknął akcji. Po chwili do piłki dopadł jeszcze Lewandowski. Szybko jednak został otoczony przez zawiszan i akcja straciła na panewce.

48'

Kompletnie nieudany strzał Mielcarka z dystansu.

46'

Rozpoczyna się druga połowa meczu. Martyn Trędewicz za Fodrowskiego w zespole Lecha.

Czy Kamil Żylski znów strzeli gola dla Zawiszy?

Przerwa

Zwycięstwem Zawiszy zakończyła się pierwsza połowa tego spotkania. Niebiesko-czarni prowadzą 1:0.

45'

Sędzia doliczył dwie minuty do pierwszej połowy.

45'

Orędowski obronił strzał Deresiewicza. Dobija Sochań, ale trafia w poprzeczkę! Pomocnik Zawiszy ma ostatnio sporego pecha.

- W mieście, gdzie przepływa rzeka Brda - śpiewają kibice Zawiszy. Trzeba przyznać, że na stadionie przy Gdańskiej śpiew ten robi zupełnie inne wrażenia, niż przy Sielskiej.

41'

Ciekawie szybko rozegrany rzut z autu i Stoppel musiał wybić piłkę na rzut rożny. Dośrodkowywał Baranowski, z dystansu próbował strzelać niepilnowany Kowalski. Ulubieniec fanów Lecha (słychać to dziś na trybunach) nie trafił jednak w futbolówkę.

37'

Trędewicz zagrywa w pole karne do Lewandowskiego, ale ten strzela bardzo niedokładnie. Gdyby szerokość bramki byłaby większa o kilka metrów. To kto wie ;)

34'

Rybka ukarany żółtą kartką. Po rzucie wolnym szansa dla Zawiszy, ale ostatecznie tylko rzut rożny.

33'

Lewandowski kiwa, kiwa i ostatecznie sam strzela. Płasko i zbyt słabo, aby zaskoczyć tym strzałem Michała Oczkowskiego.

Kto wygra dzisiejszy mecz?

31'

Powinno być 2:0 dla Zawiszy. Brzeziński minął bramkarza, ale nie trafił do pustej bramki.

30'

Kowalski ruszył z kolejną kontrą. Próbował sam wejść w pole karne, nie oddając piłki Trędewiczowi. To był błąd, bo stoperzy Zawiszy zatrzymali tę akcję Lecha.

29'

Po rożnym piłka trafiła na około 25. metr do Mielcarka. Strzał z dystansu, ale znów nieco zabrakło.

28'

Sochań ponownie z dystansu! Teraz było jeszcze bliżej, ale skończyło się na rzucie rożnym.

- Sędzia okulary se włóż - słychać z sektora fanów Lecha. Fani z Rypina mają sporo uwag do pracy sędziego ;)

25'

Niepewna interwencja Michała Oczkowskiego i mogło być 1:1. Na szczęście dla gospodarzy obrońcy Zawiszy uspokoili sytuację niemal w ostatniej chwili.

23'

Orlicki wślizgiem powstrzymuje biegnącego do kontry Kowalskiego. Zdaniem sędziego wszystko zgodnie z przepisami. Gracz Lecha miał jednak inne zdanie i doszło do małego spięcia pomiędzy zawodnikami. Kowalski ukarany został żółtą kartką.

22'

Aktywniejsi w ostatnich minutach są piłkarze Zawiszy, ale piłkarza Lecha też szukają swoich szans w kontratakach.

19'

Z dystansu uderzał Sochań. To było naprawdę ładne uderzenie - zabrakło niewiele.

19'

Po raz drugi strzał oddaje dziś Żylski, ale ponownie zostaje on zablokowany.

17'

Baranowski wrzucał piłkę w pole karne z rzutu wolnego. Obrońcy Zawiszy jednak bez większych problemów oddalili zagrożenie.

15'

Trędewicz zdecydował się na strzał z 20. metra, ale ponownie strzelił bardzo niecelnie.

9'

Zawisza obejmuje prowadzenie 1:0. Niefortunnie w defensywnie interweniował Marcel Niedbała i umieścił piłkę we własnej bramce.

7'

Jak można było widzieć w naszej transmisji w ostatnich minutach aktywniejsi są już niebiesko-czarni, a gra toczy się na połowie Lecha.

3'

Drugi i trzeci rzut rożny dla Lecha. Najpierw po strzale Rybki piłka odbiła się od jednego z zawiszan. Potem zabrakło już dokładności piłkarzom z Rypina.
Baranowski dośrodkowywał z rzutu rożnego. Oczkowski dla bezpieczeństwa przerzucił piłkę nad poprzeczką, choć ta raczej i tak poleciałaby nad bramką.

1'

Rozpoczęli piłkarze Lecha. Początek meczu transmitujemy w oknie poniżej.

19:44

Przed meczem kibice odśpiewali hymn państowy.

19:31

Co ciekawe, dotychczas w rozrywkach ligowych lepszy bilans zwycięstw 7:6, przy dwóch remisach, maja piłkarze Lecha.

19:27

Prezentujemy też skład Lecha. Piłkarze z Rypina będą mogli dziś liczyć na doping swoich kibiców. Choć trudno będzie im się przebić przez zbierającą się właśnie na trybunie b grupę fanów Zawiszy.

19:20

Problemy z kontuzjami są natomiast w Lechu. Już przed tygodniem mecz ze Sportisem Łochowo opuścić musieli Daniel Osiecki i Paweł Lewandowski. Obaj są piłkarzami doskonale znanymi w naszym regionie.

19:18

Znamy już wyjściowy skład Zawiszy Bydgoszcz na to spotkanie. Cieszy, że w jedenastce niebiesko-czarnych znalazł się Korneliusz Sochań. Przypomnijmy, że musiał on z powodu urazu wcześniej zakończyć mecz w Brzozie.

19:12

Witamy serdecznie ze stadionu Zawiszy. Piłkarze Lecha już od kilku minut są na rozgrzewce. Na murawę wybiegli też właśnie piłkarze gospodarzy.

Przed meczem

Swoje mecze rozegrały już inne bydgoskie drużyny grające w IV i V lidze. Chemik Moderator przegrał na wyjeździe z Liderem Włocławek 0:2. Więcej informacji i zdjęcia znajdziecie: >> tutaj <<. BKS ograł Cuiavię Inowrocław 1:0, a w klasie okręgowej Polonia Bydgoszcz pokonała rezerwy toruńskiej Elany. Zdjęcia: >> tutaj <<