Jakub Stykowski
W meczu 21. kolejki trzecioligowych rozgrywek piłkarze Zawiszy Bydgoszcz na wyjeździe walczyli z Flotą Świnoujście. Zobaczcie fotorelacje z sobotniego spotkania oraz materiał wideo z wypowiedzą trenera Piotra Kołca.

Flota Świnoujście - Zawisza Bydgoszcz 0:3 (0:2)

Bramki: Patryk Urbański 2 (8, głową, 71, karny), Jakub Bojas (27)

FLOTA (wyjściowy): Kusztan - Jezierski, Mahlamaki, Badowski, Karaman, Cybulski, Kwiecień, Szygenda, Krzysztofek, Helt, Sarbinowski.

ZAWISZA: Oczkowski - Jaskuła, Urbański, Graczyk, Sławek, Młynarczyk, Włodyka (89. Paichert), Sobieralski (73, Nowak), Rugowski (79, Okuniewicz), Sanocki (46, Horvat), Bojas (79, Chachuła).

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz w Świnoujściu grali bardzo pewnie i nie popełniali większych błędów. Kontrolę nad meczem mieli w zasadzie od 8. minuty, kiedy to Patryk Urbański strzelił gola, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Niebiesko-czarni w dalszej fazie pierwszej połowy próbowali stwarzać sobie kolejne okazje do podwyższenia prowadzenia.

Drugi gol padł w 27. minucie po kolejnym z wielu egzekwowanych przez bydgoszczan w tym fragmencie meczu rzutów różnych. Piłka po zamieszaniu podbramkowym trafiła do Jakuba Bojasa, a napastnik Zawiszy pewnie pokonał bramkarza rywali w swoim 50. meczu w barwach Zawiszy.

Nerwowo w zespole Zawiszy mogło zrobić się w 52. minucie, kiedy to drugą żółtą kartką ukarany został Mariusz Sławek. Grający w osłabieniu niebiesko-czarni musieli się nieco cofnąć, ale nie przeszkadzało im to jednak też kreować własnych akcji ofensywnych. W 70. minucie po jednym z szybkich ataków sfaulowany w polu karnym został Jakub Bojas, a chwilę później "jedenastkę" na gola zamienił Urbański.

Jesteśmy zadowoleni z konsekwentnej naszej gry. To był kolejny mecz, w którym stworzyliśmy sobie wiele okazji do zdobycia bramki. To spotkanie dobrze nam się układało, bo szybko objęliśmy dwubramkowe prowadzenie. Czerwona kartka zmusiła nas do korekt w grze. Mimo to udało nam się stworzyć sytuacje i skakaliśmy do pressingu. To dało nam rzut karny i bramkę - skomentował trener Piotr Kołc.

Zapis relacji na żywo z meczu trzeciej ligi piłkarskiej.
14:5516.03.2024

Koniec meczu. Zawisza pewnie wygrał. Dziękujemy za uwagę. Niebawem komentarze i zdjęcia z efektownej oprawy kibiców z Bydgoszczy. Flota - Zawisza 0:3

14:5016.03.2024

89 - Ostania zmiana w Zawiszy. Boisko opuścił Włodyka, a wszedł Paichert.

14:4416.03.2024

79 - Rugowski, Bojas schodzą z boiska. Wbiegają Okuniewicz i Chachula.

85 - Piłkarze Floty znowu częściej przy piłce, ale zawiszanie nie pozwalają im wejść z piłką w swoje pole karne.

14:4016.03.2024

14:3616.03.2024

77 - Nowak od razu chciał zapisać się szerzej w meczowym protokole. Jego strzał z 18. metra obronił jednak miejscowy bramkarz.

14:3516.03.2024

73 - Kacper Nowak zmienia Sobieralskiego.

14:3116.03.2024

GOOOL

71 - Rzut karny wykorzystał Patryk Urbański. Flota - Zawisza 0:3

14:2916.03.2024

70 - Helt fauluje Bojasa w polu karnym.

14:2316.03.2024

62 - Bramkarz Floty złapał piłkę od swojego gracza. Z rzutu wolnego Bojas zagrał do Urbańskiego, ale jego strzał został zablokowany.

14:1716.03.2024

55 - Piłkarze Floty po przerwie nieco aktywniejsi, ale nie są dokładni w końcowych fazach swoich akcji ofensywnych.

14:1616.03.2024

52 - Oprawa kibiców Zawiszy. Na boisku dość spokojna gra.

14:1516.03.2024

Mariusz Sławek po raz drugi ukarany dziś żółtą kartką. Zawisza grać będzie teraz w osłabieniu.

14:0816.03.2024

W przerwie zamiast Sanockiego Horvat. W zespole gospodarzy dwie zmiany. Gospodarze od środka

13:5516.03.2024

Wyniki zakończonych meczów 21. kolejki 3. ligi

Wikęd Luzino - Świt Szczecin 0:1 (0:0). Bramka: Robert Obstt (50)

Unia Solec Kujawski - Vineta Wolin 0:1 (0:0). Bramka: Radosław Śledzicki (72)

13:4616.03.2024

Przerwa. Zawisza prowadzi 2:0.

13:4216.03.2024

41 - Dośrodkowanie w pole karne Zawiszy. Szygenda blisko zamknięcia akcji, zabrakło mu kilku centymetrów wzrostu.

42 - Cybulski i Karaman oddali strzały. Kapitalne interwencje Oczkowskiego.

13:3916.03.2024

38 - Teraz to gospodarze są częściej przy piłce, ale to Zawisza miał groźna kontrę. W ostatniej chwili akcje zatrzymał stoper Floty.

13:3816.03.2024

W Solcu Kujawskim od 72 minuty Vineta Wolin prowadzi 1:0 z miejscową Unią po trafieniu Radosława Śledzickiego

13:2816.03.2024

GOOOL

27 - Druga bramka bydgoszczan po rzucie różnym. Tym razem najlepiej w polu karnym zachował się Jakub Bojas. Flota - Zawisza 0:2

13:2616.03.2024

24 - Sanocki urwał się prawą stroną boiska. Efektowny rajd, ale nikt nie zamknął jego dośrodkowania.

13:2216.03.2024

21 - Zawisza egzekwował kilka rzutów rożnych po których stwarzał zagrożenie, ale nie podwyższył prowadzenia.

13:1616.03.2024

14 - Akcja Floty po błędzie Urbańskiego. Strzał Sarbinowskiego został jednak zablokowany.

13:1116.03.2024

11- Na trybunach wielu fanów Zawiszy. Jest też zorganizowana grupa fanów Floty, wspierana przez kibiców Falubazu Zielona Góra.

13:0716.03.2024

GOOOL

8 - Zawisza obejmuje prowadzenie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Kamila Włodykę piłkę do bramki uderzeniem głową skierował Patryk Urbański. Flota - Zawisza 0:1

13:0616.03.2024

7 - na razie bez okazji z obu stron. Zawiszanie są częściej przy piłce, ale gospodarze nie pozwalają im zbyt wiele w polu karnym

13:0116.03.2024