Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Paweł Skraba
Zawisza nadal walczy o utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie. Remis z Piastem Gliwice znacznie skomplikował jednak sytuację bydgoskiego zespołu.

Zawisza Bydgoszcz - Piast Gliwice 0:0
ZAWISZA: Sandomierski - Ziajka, Micael (43. Nawotczyński), Marić, Wójcicki - Drygas, Majewski - Alvarihno, Mica, Pawłowski - Barisić (73. Świerczok).
PIAST: Szmatuła - Horvath, Carles, Osyra, Mokwa, Klepczyński, Hanzel (90. Podgórski), Herbert, Vassijew, Szeliga (90. Dytko), Badia (80. Moskwik).
Na innych boiskach:
Cracovia - Ruch 1:0
GKS - Korona 2:2
Podbeskidzie - Górnik 1:0

90' - Podbeskidzie prowadzi z Górnikiem.
90' - Remis w Bełchatowie!
90' - GKS prowadzi z Koroną 2:1.
89' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mica. Doszło do sporego zamieszania pod bramką Piasta.
86' - Alvarihno ruszył do kontry, ale został sfaulowany. Moskwik ukarany żółtą kartką.
85' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Alvarihno, ale jeden z obrońców wypił piłkę poza pole karne.
84' - Zawiszanom brakuje precyzji, ale ruszyli do intensywnego ataku!
82' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Mica, ale Szmatuła wypiąstkował piłkę w pole karne.
81' - Z dystansu uderzał Drygas, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.
80' - Strzelał Drygas, ale obok bramki.
77' - Wójcicki zablokował strzał Klepczyńskiego.
75' - Pawłowski wdarł się w pole karne, minął obrońców, ale oddał strzał wprost w bramkarza.
75' - Strzał Świerczoka został zablokowany.
73' - Świerczok zmienia Barisica.
72' - Majewski prostopadle do Mici, ale ten nie spodziewał się chyba takiego zagrania kolegi.
71' - Do wejścia na boisko szykuje się Świerczok.
69' - Vassijew uderzał z wolnego, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.
65' - Dośrodkowywał Alvarihno, piłkę chwyta Szmatuła.
64' - Z dystansu uderzał Majewski, broni Szmatuła.
63' - Znów Pawłowski w roli głównej. Pomocnik Zawisza tym razem dogrywał w pole karne do Mici. Ten strzelał, ale bramkarz Piasta wybił piłkę na rzut rożny.
61' - Świetna akcja Zawiszy! Pawłowski uwolnił się na prawej stronie. Pod bramką Piasta doszło do sporego zamieszania, bliski zamknięcia akcji był Barisić. Ostatecznie nadal jest jednak 0:0.
59' - Strzelał Badia. Posłał piłkę minimalnie obok słupka.
58' - Z rzutu wolnego piłkę w pole karne zagrywał Alvarihno. Do piłki miał dobiec Wójcicki, ale goście mieli tę akcję świetnie rozpracowaną.
56' - Nawotczyński długim podaniem próbował zagrać do Barisica. Ten został jednak powstrzymany przez stoperów Piasta.
54' - Teraz gra toczy się w okolicy pola karnego Zawiszy.
52' - WKS, WKS - śpiewają kibice. Przed stadionem jest także grupa szalikowców, ale nie słychać ich na trybunie prasowej.
51' - Mariusz Rumak zachęca swoich podopiecznych do aktywniejsze gry w ofensywie.
50' - Napięcie rośnie, bo niebiesko-czarni mogą za chwilę opuścić miejsce spadkowe. Wystarczy... tylko gol
50' - W tej chwili GKS ma 21 punktów, Zawisza 24, a Podbeskidzie, Korona i Górnik po 25.
48' - GKS Bełchatów remisuje z Koroną 1:1.
46' - Rozpoczęła się druga połowa.

Koniec pierwszej połowy. Zawisza na razie w dużych opałach. Trener Rumak musi zmobilizować swoich podopiecznych do bardziej ofensywnej gry.
45' - Z rzutu rożnego dośrodkowywał Mica, ale była to kiepska wrzutka. Uderzać próbował Wójcicki, ale był niemal na straconej pozycji.
43'- Za kontuzjowanego Micaela wchodzi Nawotczyński.Zawiszanie w dużych opałach.
42' - Od około 30 minuty znacznie przeważają goście, którzy dążą do zdobycia bramki. Oby zawiszanie wytrzymali do przerwy.
40' - W polu karnym zagapił się Drygas. Badia szybko zagrał do Szeligi, który oddał szybko strzał. Na szczęście minimalnie niecelny.
39' - Z 20. metra uderzał Vassijew, ale posłał piłkę nad poprzeczką.
36' - Zawisza Bydgoszcz, Zawisza Bydgoszcz - skandują bydgoscy kibice.
34' - Z rzutu wolnego uderzał Alvarihno, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.
32' - Vassijew dośrodkowywał z rzutu rożnego. Uderzać próbował Klepczyński, ale nie trafił czystko w piłkę.
31' - Mecz nie stoi na razie na wysokim poziomie. Piłkarze obu drużyn są niedokłądnie.
28' - Groźne akcje przeprowadzili goście. Później po kontrze, płasko wzdłuż bramki zagrał Alvarihno. Niestety, nikt nie zamknął akcji i piłkę przechwycili gliwiczanie.
26' - Zbyt głębokie dośrodkowanie Drygasa.
25' - Carles powstrzymał szarżującego w polu karnym Pawłowskiego.
23' - Z dystansu uderzył Alvarihno, ale wprost w bramkarza.
21' - Korona prowadzi w Bełchatowie 1:0.
19' - Cracovia prowadzi z Ruchem 1:0.
17' - Na razie nie wiele dzieje się na boisku w Bydgoszczy. W pozostałych meczach także 0:0.
13' - Zawiszanie przechwycili piłkę. Ładną kontrę przeprowadzili Wójcicki z Pawłowskim. Akcja zakończyła się jednak przed polem karnym Piasta.
11' - Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska z małą przewagą zawiszan.
9' - Dośrodkowywał Mica, ale uczynił to zbyt głęboko. Pawłowski dobiegł jeszcze do piłki, ale nie potrafił już skutecznie zamknąć akcji.
7' - Goście potrafią długo utrzymać się przy piłce i konstruować akcję ofensywne. Zawiszanie muszą mieć się na baczności.
4' - Ziajka wpadł w polu karnym rywala, ale sędzia nie dopatrzył się faulu gracza Piasta. Goście ruszyli do kontry. Szeliga minął Marica, ale później oddał niecelny strzał.
3' - Długa piłka Majewskiego w kierunki Alvarihno. Niestety, to podanie było zbyt mocne.
2' - Rzut rożny dla Zawiszy. Dośrodkowywał Mica, ale obrońcy Piasta wybili piłkę. Dopadł jeszcze do niej Drygas, ale jego strzał został zablokowany.
1' - Rozpoczęły się wszystkie mecze grupy spadkowej.

0' - Jakubik w tym sezonie poprowadził 24 mecze ligowe, pokazując w nich 98 żółtych kartek (średnio 3,92 kartki na mecz), 8 czerwonych (0,32 kartki na mecz), a w siedmiu pojedynkach dyktował rzut karny. Na liniach będą mu asystować Tomasz Niemirowski i Marcin Lisowski, a sędzią technicznym będzie Paweł Malec.
0' - Spotkanie na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 poprowadzi Krzysztof Jakubik. Sędzia z Siedlec w tym sezonie prowadził bydgoszczanom jedno spotkanie - przegrane 1:2 w 4. kolejce na własnym boisku z Podbeskidziem Bielsko-Biała, a Piastowi sędziował pięć razy (trzy zwycięstwa, remis, porażka).