Zawisza Bydgoszcz po pierwszym sparingu. Było dużo goli [zdjęcia]

Dariusz Knopik

Na kolejnych stronach zdjęcia z meczu. Proszę przesuwać za pomocą strzałki>>>
Zawisza Bydgoszcz rozegrał pierwszy sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Niebiesko-czarni pokonali Pogoń Łobżenica 5:1 (1:1). Na kolejnych stronach zdjęcia z meczu. Proszę przesuwać za pomocą strzałki>>>Tomasz Czachorowski
Zawisza Bydgoszcz rozegrał pierwszy sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Niebiesko-czarni pokonali Pogoń Łobżenica 5:1 (1:1). To było pierwsze spotkanie pod wodzą nowego trenera Piotra Kołca.

ZAWISZA BYDGOSZCZ - POGOŃ ŁOBŻENICA 5:1 (1:1)
Bramki dla zawiszan strzelili: Rafał Piekuś (16), Jay Jaskólski (53), Mateusz Oczkowski (80, 84), Kamil Żylski (81).
ZAWISZA (I połowa): Karbowski - Zniszczoł, Jastrzembski, Czyżniewski, Deresiewicz - Piekuś, Sochań, Witucki, Kozłowski, Żyliński - Brzeziński.
ZAWISZA (II połowa): Stypczyński - Czyżniewski, Orlicki, Stoppel, Prejs - Furst, Michewicz, Mielcarek, Mateusz Oczkowski - Żylski, Jaskólski oraz Nowak.

Zawiszanie dopiero w ubiegłą środę rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. W przerwie doszło do zmiany trenerów. Duet Przemysław Dachtera - Sławomir Bigalke zastąpił Piotr Kołc, ostatnio asystent Krzysztofa Brede w Podbeskidziu Bielski-Biała.

W sobotę bydgoszczanie rozegrali pierwszy spring. Ich rywale zajmują czwarte miejsce w pierwszej grupie klasy okręgowej wielkopolskiej. Spotkanie toczyło się w trudnych warunkach, początkowo przy padającym śniegu, dlatego murawa była zaśnieżona i ślizga. Zawiszanie mieli przewagę, ale ich rywale dobrze się bronili, dlatego długo wynik był bliski remisu. Swoją wyższość niebiesko-czarni udokumentowali w końcówce. W ciągu czterech minut zdobyli trzy bramki. Warto podkreślić, że Jan Stypczyński przy stanie 2:1 obronił rzut karny. Dodajmy, że w końcówce spotkanie jedenastkę dla Zawiszy zmarnował Kamil Żylski.

Kolejny sparing zawiszanie zagrają w środę w Trzemesznie. Ich rywalem będzie trzecioligowy Sokół Kleczew.