Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Szczecin 2:1. Bydgoszczanie coraz bliżej utrzymania

TOM
07.04.2015 BYDGOSZCZ 26. KOLEJKA T-MOBILE EKSTRAKLASY ZAWISZA BYDGOSZCZ - POGON SZCZECIN
07.04.2015 BYDGOSZCZ 26. KOLEJKA T-MOBILE EKSTRAKLASY ZAWISZA BYDGOSZCZ - POGON SZCZECIN FOTO PAWEL SKRABA / POLSKAPRESSE / GAZETA POMORSKA
18 dni przerwy między meczami niewiele pomogło Portowcom. Zawisza stłamsił szczeciński zespół, częściej był przy piłce, a gdy na chwilę ją tracił, zmuszał rywala do błędu. Bydgoszczanie udowodnił, że do ostatniej kolejki będą walczyli o utrzymanie w ekstraklasie. Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Szczecin 2:1.

Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Szczecin 2:1

Ligowy outsider pokazał kawał niezłej piłki, zwłaszcza przy bramkach. W 16. minucie. Bartłomiej Pawłowski, który ma za sobą sezon gry w hiszpańskiej Maladze, efektowną sztuczką minął Rafała Murawskiego i pomknął na bramkę Pogoni. Został powalony dopiero przed polem karnym. Rzut wolny z 23. metrów od bramki wykonywał Brazylijczyk Alvarinho. Po jego uderzeniu bramkarz Pogoni Radosław Janukiewicz nawet nie drgnął. Piłka wpadła w samo okienko. Takiego strzału nie powstydziłby się nie tylko Edi Andradina.

Zawisza: Grzegorz Sandomierski, Jakub Wójcicki, Luka Marić, Andre Micael, Sebastian Ziajka, Iwan Majewskij (88' Paweł Strąk), Bartłomiej Pawłowski (78' Sebastian Kamiński), Cornel Predescu (68' Jakub Świerczok), Micael Silva, Alvarinho, Josip Barisić

Pogoń: Radosław Janukiewicz, Sebastian Rudol, Wojciech Golla, Mateusz Matras, Hubert Matynia (73' Dominik Kun), Rafał Murawski, Maksymilian Rogalski (68' Łukasz Zwoliński), Adam Frączczak, Michał Janota (85' Takafumi Akahoshi), Ricardo Nunes, Marcin Robak