Jakub Stykowski
Dariusz Knopik
Pogoń Nowe Skalmierzyce - Zawisza Bydgoszcz.
Pogoń Nowe Skalmierzyce - Zawisza Bydgoszcz. Jakub Stykowski
W meczu piłkarskiej trzeciej ligi Zawisza Bydgoszcz odniósł zwycięstwo na terenie wysoko notowanego w tabeli rywala.

Zawiszanie zagrali bardzo dobrze i skutecznie szczególnie do przerwy. Od początku byli stroną dominującą. Szybko strzelili gola. Potem grali z przewagą jednego zawodnika, co udokumentowali dwoma kolejnymi trafieniami. Po przerwie już nie forsowali tak tempa, ale mieli jeszcze kilka szans na podwyższenie wyniku. Niestety, zabrakło im skuteczności.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Zawisza Bydgoszcz 0:3 (0:3)

Bramki: Korneliusz Sochań (20), Wojciech Mielcarek (42), Kamil Żylski (45+1 - karny).
POGOŃ: Dziuba - Józefiak (53. Pieńkowski), Lis, Dymarski, Grabowski - Nogaj, Kaczmarek, Zadka (61. Przybyszewski), Szewczyk, Majewski (61. Wilgocki) - Kuczyński (79. Armatys).
ZAWISZA: Dumieński - Maciejewski, Jastrzembski, Paliwoda - Wędzelewski, Sochań, Mielcarek (75. Dahms), Oczkowski - Żylski (79. Tunkiewicz), Okuniewicz (79. Serwach), Koziara (75. Furst).

W poniższym linku prezentujemy wyniki na żywo z innych boisk trzecioligowych. Grają też Unia Janikowo i Olimpia Grudziądz.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Zawisza Bydgoszcz

Relacja na żywo z meczu trzeciej ligi piłkarskiej.
18:5427.04.2022

Koniec meczu

Zawisza pewnie wygrywa w Nowych Skalmierzycach. W drugiej połowie niebiesko-czarni mając dobry wynik już nie forsowali tempa, choć mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku. Ostatecznie skończyło się 3:0. Niebawem galeria zdjęć i materiały wideo. Dziękujemy za uwagę.

18:5027.04.2022

90'

Sędzia dolicza 5 minut

18:4727.04.2022

88'

Ładny strzał z dystansu Armasysta. Dumieński odbija piłkę

18:3727.04.2022

79'

Kolejne dwie zmiany w Zawiszy. Zeszli Żylski i Okuniewicz, których zastąpili Serwach i Tunkiewicz. W Pogoni Kaczmarka Armatys

18:3627.04.2022

78'

Dwa rzuty rożne dla Zawiszy

18:3427.04.2022

75'

Dwie zmiany w Zawiszy. Schodzą Mielcarek i Koziara, których zastąpili Dahms i Furst.

18:3327.04.2022

74'

Z wolnego strzelał Oczkowski, ale prosto w mur

18:3227.04.2022

73'

Żólta kartka dla Wilgockiego za faul na Oczkowskim około 25 metrów na wprost bramki.

18:2827.04.2022

70'

To powinno być 4:0 dla Zawiszy. Żylski zagrał pomiędzy obrońcami Pogoni do Oczkowskiego, który uderzył z boku pola karnego z około 10 metrów. Pomylił się nieznacznie...

18:2627.04.2022

67'

Kolejna udana akcja Żylskiego, ktory przejął piłkę na 40 metrze, popędził z nią i uderzył zza pola karnego po ziemi przy słupku. Dziuba wyciągnął się jak struna i zdołał odbić futbolówkę

18:2327.04.2022

64'

Ładny strzał zza pola karnego Żylskiego. Piłka przeleciała pół metra nad poprzeczką

18:1827.04.2022

61'

Dwie zmiany w Pogoni . Zeszli Majewski i Zadka, których zastąpili Wilgocki i Przybyszewski.

18:1427.04.2022

56'

Żółta kartka dla Pieńkowskiego za zagranie piłki ręką

18:0927.04.2022

53'

Zmiana w Pogoni. Za Józefiaka wchodzi Pieńkowski

18:0727.04.2022

48'

Dobry strzał z dystansu Koziarzy i równie dobra obrona bramkarza Pogoni. Po chwili celna główka Okuniewicza i znowu udana interwencja Dziuby.

18:0327.04.2022

46'

Drugą połowę rozpoczęli gospodarze

17:4927.04.2022

Koniec pierwszej połowy

Zawisza pewnie prowadzi w Nowych Skalmierzycach. Niebiesko-czarni zagrali bardzo skutecznie. Grają też z przewagą jednego zawodnika po czerwone kartce dla Grabowskiego. Z relacją wracamy za około kwadrans

17:4727.04.2022

45' + 1"

Rzut karny dla Zawiszy za faul Kuczyńskiego na Oczkowskim Jedenastkę pewnie wykorzystuje Żylski, kompletnie myląc bramkarza. Niebiesko-czarni prowadzą 3:0!

17:4627.04.2022

44'

Z dystansu uderzył Żylski, bramkarz odbił piłkę

17:4327.04.2022

42'

Zawisza podwyższa prowadzenie. Z lewej strony miękkim dośrodkowaniem popisał się Żylski. Piłka trafiła do Mielcarka, który z bliska pokonuje bramkarza Pogoni.

17:3727.04.2022

37'

Na trybunach meldują się kibice Zawiszy

17:3627.04.2022

36'

Zawisza gra w przewadze po drugiej żółtej kartce dla Grabowskiego, który musi opuścić boisko.

17:3527.04.2022

35'

Żółta kartka dla Majewskiego za faul na Sochaniu. Nieźle rozegrany rzut wolny. Po strzale Oczkowskiego piłka mija słupek o metr

17:3027.04.2022

30'

Zawisza powinien prowadzić 2:0, ale idealną okazję sam na sam z bramkarzem zmarnował Okuniewicz.

17:2727.04.2022

27'

Kolejna dobra akcja Zawiszy. Z lewej strony dośrodkował Oczkowski, główkował Wędzelewski. Piłka minimalnie minęła słupek.

17:2227.04.2022

20'

Zawisza obejmuje prowadzenie. Po wrzucie piłki z autu przez Maciejewskiego trafiła ona do Sochania, który mimo asysty obrońców zdołał się obrócić i skierować ją do bramki

17:1427.04.2022

13'

Żółta kartka dla Grabowskiego za faul na Mielcarku. Koziara uderzał z około 30 metrów, ale w sam środek bramki

17:0827.04.2022

8'

Główkował Sochań. Metr nad bramką

17:0527.04.2022

5'

Tym razem faul dla gospodarzy po faulu Maciejewskiego.  Uderzał Szewczyk około 2 metry nad poprzeczką