Zawisza Bydgoszcz - Stolem Gniewino. Kibice byli zadowoleni - zobaczcie zdjęcia z meczu i trybun

Dariusz Knopik
Zawisza pokonał Stolema w meczu III ligi piłki nożnej. Kibice byli zadowoleni z gry i wyniku. Aby zobaczyć zdjęcia meczu i trybun przesuń gestem lub strzałką w prawo>>>Arkadiusz Wojtasiewicz
W 10. kolejce III ligi piłki nożnej Zawisza Bydgoszcz podejmował Stolem Gniewino. Dla niebiesko-czarnych to był trzeci mecz w przeciągu tygodnia.

Zawisza Bydgoszcz- Stolem Gniewino 3:1 (3:0)
Bramki: Jakub Bojas (33), Cyprian Maciejewski (37), Maciej Koziara (45+3 - karny) - Mateusz Gułajski (80 - karny).
Zawisza: Oczkowski - Nowak, Maciejewski, Paliwoda, Jaskuła - Sochań, Graczyk (69. Kona), Sanocki (66. Leonowicz) - Bojas (76. Czaprański), Okuniewicz (66. Rugowski), Koziara (69. Chachuła).

Zawiszanie kończyli morderczy tydzień. Za nimi wyjazdowy mecz ligowy w Nowych Skalmierzycach i remis z Pogonią. Potem wyprawa do Krasnegostawu na pucharowe spotkanie ze Startem i wygrana 4:0. Dodajmy, że bydgoszczanie w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski zmierzą się z Lechem Poznań. To efekt piątkowego losowania.

Niebiesko-czarni przeciwko Stolemowi zagrali bardzo dobrze, szczególnie do przerwy. Od początku przejęli inicjatywę i stwarzali sobie okazje. Niestety, brakowało im skuteczności. Ta pojawiła się w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Najpierw trafił do bramki Jakub Bojas. Potem dośrodkowanie Macieja Koziary wykorzystał Cyprian Maciejewski. Następnie w doliczonym czasie Adam Paliwoda wywalczył rzut karny, który na gola zamienił Koziara.

Po przerwie bydgoszczanie już tak nie forsowali tempa. Jednak mieli okazje, by jeszcze podwyższyć wynik. Zabrakło naprawdę niewiele. W końcówce zagapili się w obronie i był karny dla rywali, którzy zdobyli honorową bramkę. Potem wynik już nie uległ zmianie. Kibice niebiesko-czarnych byli zadowoleni.

Kolejny mecz Zawisza zagra na wyjeździe z Błękitnymi Stargard już w piątek.