Zawisza Bydgoszcz wygrał we Wrocławiu!!! I awansował na siódme miejsce w tabeli

(emka)
Zawisza Bydgoszcz wygrał we Wrocławiu!!!
Zawisza Bydgoszcz wygrał we Wrocławiu!!! Fot. T-Mobile Ekstraklasa/x-news
Niebiesko-czarni wygrali w niedzielę pierwszy mecz w sezonie na wyjeździe. Po zaciętym spotkaniu pokonali 2:1 Śląsk i dzięki temu sukcesowi są już na 7. miejscu w tabeli!

Zawiszy służą ekipy z górnej półki. Po pokonaniu 3:1 u siebie Wisły, w niedzielę podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zwyciężyli 2:1 Śląsk Wrocław, trzeci zespół ubiegłorocznych rozgrywek. Kibice z Bydgoszczy liczą, że ich pupile pójdą za ciosem i w środę odprawią z kwitkiem mistrzów Polski z Warszawy.

Pierwsza połowa spotkania w stolicy Dolnego Śląska nie była porywającym widowiskiem. Dość powiedzieć, że gospodarze oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę rywala, a goście żadnego. Mecz był wyrównany, nie brakowało w nim walki, ale sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Widać było, że w obu ekipach brakowało reżyserów gry - Mili (Śląsk) i Masłowskiego (Zawisza).

Link do relacji na żywo: Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz na żywo

Po zmianie stron lekką przewagę osiągnął Śląsk. Piłkarze gospodarzy byli częściej w posiadaniu piłki i w 55. minucie objęli prowadzenie. Dudek stracił futbolówkę w środku pola, Socha świetnie prostopadle zagrał do Patejuka, a ten strzałem w długi róg nie dał szans Kaczmarkowi. Nic wówczas nie wskazywało, że Zawisza może wyrównać, a co dopiero wygrać. Goście w niczym bowiem nie przypominali zespołu ze zwycięskiego starcia z Wisłą.

Na szczęście nasi piłkarze nie poddali się i bezlitośnie wykorzystali szkolne błędy rywali. W 67. minucie nieporozumienie Pawelca i Gikiewicza na gola zamienił Luis Carlos. Brazylijczyk przejął piłkę na 10 metrze i wjechał z futbolówką do bramki gospodarzy. Siedem minut później bramkarz Śląska niepotrzebnie wyszedł do dośrodkowania z głębi pola. Minął się z piłką i Geworgjan strzelił głową do pustej bramki. Trzeba jednak powiedzieć, że napastnik z Bydgoszczy był na spalonym. Z drugiej strony szczęście wreszcie się uśmiechnęło do bydgoskich piłkarzy, którzy pechowo stracili wcześniej wiele punktów.

Zawisza wygrał więc pierwszy mecz na wyjeździe w sezonie. Dzięki trzem punktom zdobytym we Wrocławiu drużyna Ryszarda Tarasiewicza awansowała na... 7 miejsce w tabeli. Tak trzymać! Czekamy na kolejne zwycięstwa!

Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (0:0)

BRAMKI: 1:0 - Patejuk (55), 1:1 - Luis Carlos (67), 1:2 - Geworgjan (74)

ŚLĄSK: Gikiewicz - Ostrowski (77. Plaku), Kokoszka, Pawelec, Dudu - Stevanović (86. Gavish), Kaźmierczak - Socha (74. Cetnarski), Hołota, Patejuk - Paixao.
Ławka rezerwowych: Kelemen, Plaku, Cetnarski, Gavish, Grodzicki, Więzik, Przybylski.
Żółte kartki: Pawelec, Patejuk, Socha.

ZAWISZA: Kaczmarek - Lewczuk, Micael, Strąk, Ziajka - Hermes, Goulon - Wójcicki, Dudek (89. Petasz), Luis Carlos - Geworgjan.
Ławka rezerwowych: Witan, Ciechanowski, Markowski, Petasz, Kuklis.
Żółte kartki: Luis Carlos, Dudek.

Sędziował Paweł Raczkowski (Warszawa).

Komplet wyników z boisk piłkarskich, w poniedziałkowym papierowym wydaniu "Gazety Pomorskiej. W środę (wydanie Bydgoszcz i okolice) specjalny dodatek piłkarski z okazji meczu Zawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa.