Zawisza pokonał Lecha Rypin 4:1 (1:0)

Bydgoski Zawisza podtrzymał passę zwycięstw, pokonując w sobotę (19 kwietnia) rypińskiego Lecha 4:1

Od pierwszej minuty bydgoski zespół przeważał na boisku, jednak do połowy, mimo wielu szarży na bramkę Lecha, nasi piłkarze strzelili tylko jednego gola. Na początku drugiej części meczu zawiszanie ostro zaatakowali szybko zdobywając dwie bramki. Następnie bydgoscy piłkarze trochę osiedli na laurach. Inicjatywę zaczął przejmować Lech, co zakończyło się kilkoma strzałami na bramkę Macieja Kowalskiego. Przy jednym z ataków, napastnik Lecha został sfaulowany na polu karnym. Sędzia podyktował rzut karny, co zamienił na bramkę napastnik rypińskiego zespołu. Na szczęście końcówka meczu należała znów do bydgoszczan. W 89. minucie po podaniu, nie wyróżniającego się w tym spotkaniu Daha, wynik meczu ustalił Bajera.

Zawisza Bydgoszcz - Lech Rypin 4:1 (1:0)

Bramki dla Zawiszy zdobyli: Bajera 2 (34' i 89'), Maziarz (49') i A. Kozłowski (77')

Zawisza: Kowalski - Kraczyński (Cuper 38'), Tomczak, Łukaszewski, M. Kozłowski - Maziarz (Ettinger 89'), Sobolewski, Brzeziński (Loliga 60'), A. Kozłowski - Dah (Szczepan 70'), Bajera.

Inne wyniki z czołówki tabeli:
Olimpia Grudziądz - Goplania Inowrocław 0-1
Legia Chełmża - Chemik Bydgoszcz 1-0
Sparta Brodnica - Gwiazda 1-2

Dzięki przegranym innych drużyn z czołówki, Zawisza awansował na drugie miejsce w tabeli, zrównując się punktami z prowadzącym Chemikiem.