Zawisza tylko zremisował z Piastem! Zadecyduje ostatnia kolejka

SZYMON SZAR
Paweł Skraba
Zawisza Bydgoszcz zremisował z Piastem Gliwice 0:0 w meczu 36. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Teraz niebiesko- czarnych czeka mecz o wszystko w Chorzowie.

Dla Zawiszy był to "mecz o być albo nie być" w T-Mobile Ekstraklasie. Bydgoszczanie to drużyna, która wiosną spisuje się bardzo dobrze. Przed startem rundy rewanżowej niebiesko-czarnych z góry skazywano na spadek, ale dzięki nadspodziewanie dobrej postawie podopieczni Rumaka mają realne szanse na utrzymanie. We wtorkowy wieczór na stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy zawitał Piast Gliwice.

W pierwszej akcji gorąco zrobiło się pod bramką Sandomierskiego. Bowiem lekkomyślnie wybity korner spowodował szybką kontrę Piasta. Kluczowe podanie jakie wykonał Gerard Badia było jednak zbyt mocne i wyrzucony w boczny sektor Hanzel nie był w stanie precyzyjnie dograć przed bramkę.

Gospodarze odpowiedzieli akcją w piętnastej minucie. Bartłomiej Pawłowski minął Martineza i płasko uderzył z kilkunastu metrów. Dobrze ustawiony był jednak Jakub Szmatuła, który nie miał większych problemów z obroną. Gospodarz trochę przycisnęli w kolejnych minutach. Kolejne akcje to dwa szybkie, prostopadłe podania w kierunku, niewidocznego jak dotychczas Barisicia. Dobrze ustawieni jednak stoperzy gości nie pozwolili jednak Chorwatowi dopaść do futbolówki.

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z MECZU ZAWISZA - PIAST

Pierwsza połowa to przewaga optyczna Zawiszy, ale nic z niej nie wynikało. Niebiesko- czarni zupełnie nie mieli w pierwszej odsłonie pomysłu na sforsowanie obrony Piasta. Gra była rwana, do tego prowadzona daleko od obu bramek.

Świetną okazję po zmianie stron mieli bydgoszczanie. Na lewej stronie Bartłomiej Pawłowski ograł obrońcę i popędził z piłką do linii końcowej. Podanie wzdłuż bramki dotarło do Miki, ale piłkarz Zawiszy strzelił z pierwszej piłki fatalnie pudłując. Poprzednia sytuacja wywołała wyraźnie ożywienie w poczynaniach gospodarzy. Kolejna wyrzutka z lewego skrzydła trafiła do ponownie Miki, ale tym razem strzał Portugalczyka intuicyjnie na korner sparował Jakub Szmatuła.

W kolejnych akcjach skrzydło zmienił Bartłomiej Pawłowski, który grał w dalszej części na prawej stronie boiska. W kolejnej szarży pomocnik ograł Klepczyńskiego, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i od bramki rozpoczął Szmatuła.

Trener Rumak nerwowo kroczył po linii bocznej widząc jak grają jego zawodnicy. Kamil Drygas w 75' mógł poszukać podaniem partnerów, a koszmarnie uderzył z ponad dwudziestu metrów. Bydgoszczanie raz z lewej, raz z prawej strony dośrodkowywali na szesnasty metr gości jednak bez rezultatu.

Rezultat meczu do końcowych minut nie uległ zamianie. Zatem bez bramek w Bydgoszczy.
Zawisza jest nadal w strefie spadkowej, za to już Piast pewny utrzymania.

Zawisza Bydgoszcz- Piast Gliwice 0:0 (0:0)

Zawisza: Grzegorz Sandomierski, Jakub Wójcicki, Andre Micael (43' Łukasz Nawotczyński), Luka Marić,
Sebastian Ziajka, Iwan Majewskij, Kamil Drygas, Bartłomiej Pawłowski, Mica, Alvarinho,
Josip Barisić (73' Jakub Świerczok)

Piast: Jakub Szmatuła, Adrian Klepczyński, Hebert, Csaba Horvath, Kornel Osyra, Tomasz Mokwa,
Łukasz Hanzel, Carles Martinez, Konstantin Vassiljev, Bartosz Szeliga, Gerard Badia (79' Paweł Moskwik),

Po wtorkowych spotkaniach zdegradowany został GKS Bełchatów. Pewne utrzymanie mają Podbeskidzie, Piast, Ruch i Cracovia.

Drugi spadkowicz wyłoniony zostanie z trzech drużyn: Zawisza, Korona Kielce i Górnik Łęczna.